سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، پس از دستور استاندار به مدیران دستگاه‌های اجرائی استان مبنی بر سرکشی به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان در روزهای پایانی سال و اقدام برای حل مشکلات حداقل پنج خانواده در شرایط کنونی کشور، سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور ضمن قدردانی از این اقدام، طی پیامی به استاندار همدان از روحیه مردمی سید سعید شاهرخی استاندار همدان قدردانی کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم ‌اظهار داشت: استاندار همدان همزمان با شام شهادت امام هادی(ع) ضمن تفقد و سرکشی از منازل تعدادی از ایتام تحت حمایت این نهاد در استان، علاوه بر بررسی وضعیت زندگی این خانواده‌ها و گفتگوی صمیمانه با آنان، نسبت به رفع برخی نیازمندی‌های این خانواده‌ها شخصاً اقدام و برای حل سایر مشکلات آنان دستورات ویژه صادر نموده و مجدداً تأکید کردند کلیه مدیران دستگاه‌های اجرائی و مسئولان استان باید در موقعیت کنونی کشور، تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات نیازمندان به‌کارگیرند.

خانواده‌های تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی در اولویت دریافت کالاهای تنظیم بازار

پیمان ترکمانه افزود: استاندار همدان همچنین ضمن ابلاغ به سازمان صنعت معدن و تجارت، سازمان جهاد کشاورزی استان و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط تأکید کردند در توزیع گوشت، مرغ، برنج و شکر تنظیم بازار در آستانه شب عید، خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد و سازمان بهزیستی در اولویت قرار دارند که با همکاری خوب همه دستگاه‌ها و با تلاش شبانه‌روزی امدادگران این نهاد، توزیع این کالاها در سراسر استان با حفظ شأن و کرامت خانواده‌ها باقوت در حال انجام است.

مسئولان استان برای کمک به خانواده‌های نیازمند، با اعتقاد و اشتیاق همواره وسط میدان بوده‌اند

وی با اشاره به این نکته که در طول سال و به‌ویژه در ایام ماه مبارک رمضان همواره مسئولان، دوشادوش مردم خیّر و نیکوکار استان در طرح مفتاح الجنه حضور داشته‌اند، گفت: دستور اخیر استاندار محترم به فضل خدا باعث شد تا زمینه ترویج این اقدام انسانی و خداپسندانه در استان فراهم‌شده و الفت میان مردم، مسئولان و خیرین افزایش یابد.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با تأکید بر حفظ کرامت و عزت‌نفس ولی‌نعمتان تحت حمایت کمیته امداد، بیان کرد: اجرای طرح مفتاح الجنه در استان و کشور سابقه‌ای طولانی دارد اما اخبار حضور خیران و مسئولان در این برنامه معنوی به دلیل تلاش برای حفظ کرامت خانواده‌ها منتشر نمی‌شد.

ترکمانه افزود: از سوی دیگر مسئولان و نیکوکاران هیچ‌گاه راضی به انتشار اخبار این اقدام خداپسندانه نبوده‌اند بااین‌حال در شرایط کنونی و به جهت آرامش بخشیدن به افکار عمومی جامعه و اطمینان دادن به مردم استان از دغدغه جدی و تلاش مسئولان، خیرین و امدادگران در این عرصه، بر آن شدیم تا گزارش این اقدامات را در این برهه خاص زمانی به مردم استان همدان اطلاع‌رسانی کنیم.

اعتماد مردم به کمیته امداد افزایش‌یافته و زبان ما در تشکر از انسانیت مردم دارالمحسنین- همدان- قاصر است

وی با بیان اینکه نقش مردم نیکوکار استان، امروز در عرصه کمک به نیازمندان فوق‌العاده اثربخش است، ابراز کرد: در سال 1397 تعداد 26 هزار 293 نفر از خیران که از اقشار مختلف جامعه هستند با عضویت و مشارکت در طرح اکرام ایتام و محسنین به‌صورت مستمر و ماهیانه به ایتام و فرزندان محسنین کمک می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان تصریح کرد: مجموع این کمک‌ها امسال قریب به 22 میلیارد تومان بوده و خوشبختانه همچنان در حال افزایش است.

ترکمانه با تأکید بر اینکه امسال یک هزار و 600 نفر به جمع اعضای خانواده حامیان اضافه شده‌اند، اعلام کرد:  امسال مجموع کمک‌های مستقیم به ایتام و فرزندان محسنین نسبت به سال گذشته 39 درصد افزایش یافته که حاکی از افزایش سطح اعتماد مردم به کمیته امداد بوده و زبان ما در تشکر از همت، سخاوت و انسانیت مردم دارالمحسنین همدان قاصر است.

شایعات در عزم مردم برای حضور در عرصه خیر و احسان و کمک به نیازمندان اثری نداشته و ندارد

وی بیان کرد: امسال مجموع کمک‌های مردمی در برنامه‌های طرح اکرام ایتام، وجوه واریزی مردم به صندوق‌های صدقات، زکات، جشن عاطفه‌ها و نیکوکاری و سایر کمک‌های مردمی بالغ‌بر 55 میلیارد تومان می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان عنوان کرد: این کمک‌ها نسبت به سال گذشته 31 درصد رشد داشته که نشان می‌دهد مردم استان همدان شعور و درک اجتماعی و اعتقادی بالایی دارند و شایعات در عزم آنها برای حضور در عرصه خیر و احسان و کمک به نیازمندان اثری ندارد.