سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حبیب‌الله شعبانی‌موثقی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان در جمع نمازگزاران اظهار کرد: واجبات نماز جمعه از نخستین خطبه پیامبر گرامی اسلام که پس از هجرت به مدینه قرائت کردند، نشأت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در تریبون نماز جمعه از ابتدای انقلاب توحید و نبوت را فریاد زده شد افزود: یکی از توصیه‌های پیامبر گرامی اسلام در خطبه ایشان در مدینه دعوت مسلمین به تقوا بود پس باید ما مسلمانان نیز یکدیگر را به تقوا بخوانیم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه پیامبر اسلام انسان را دعوت می‌کنند که با خداوند متعال صداقت داشته باشند تصریح کرد: باید در راه رضای خدا کار کرده و در این راه قدم برداریم.

وی با اشاره به اینکه قرآن به معیشت مردم توجه ویژه دارد و ما هم از همه مسؤولان به خاطر اقدامات انجام شده تشکر می‌کنیم گفت: باید برای رهایی از جنگ اقتصادی تلاش بیشتر کرد.

شعبانی با بیان اینکه اگر گرفتاری‌هایی در اقتصاد پیش آمد نباید از معنویت غافل شد ادامه داد: ممکن است بروز تنگناهایی در معیشت برخی را از معنویت غافل کند که نباید این طور باشد.

وی با تأکید بر اینکه باید از برکات ماه رجب برای خودسازی بهره برد، گفت: در روز اول ماه رجب حضرت نوح وارد کشتی شد، افرادی که وارد کشتی شدند نجات یافتند و افرادی که سوار نشدند، به هلاکت رسیدند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه خداوند انسان را سالم به دنیا فرستاد و باید سالم هم بازگرداند گفت: برای بازگشت سالم باید به امیرالمومنین(ع) تمسک جست.

سیاست‌ورزی جایگاه نماز جمعه بر اساس عقلانیت و عدالت است

وی با اشاره به اینکه وقتی انسان می‌خواهد سفر واقعی خود را آغاز کند، حضرت امیرالمومنین فرامی‌رسد اظهار کرد: برای حضور علی(ع) در این لحظه باید محبت امام شیعیان را در دل داشت.

شعبانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب باید به صورت جدی مورد توجه جوانان قرار گیرد افزود: نخبگان و دانشگاهیان ورود کنند و برنامه عملیاتی اجرای این بیانیه را فراهم کنند چراکه امروز پرچم انقلاب به دست ما رسیده است.

وی با اشاره به اینکه حمل و اهتزاز این پرچم امروز بر عهده ماست تصریح کرد: امروز در جنگ حق علیه باطل و در طرف حق ایستادیم که جای شکرگزاری دارد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه مردم همدان، نیروهای انقلابی، جوانان و دانشگاهیان با تمام توان این مسیر را ادامه خواهند داد خاطرنشان کرد: از میهمانان امروز می‌خواهیم این پیام مردم استان به ویژه جوانان را خدمت مقام معظم رهبری برسانند.

وی با اشاره به اینکه مردم سر دوراهی قرار نمی‌گیرند گفت: مردم ولایتمدار همدان مسیر حق را با امیدواری، شجاعت، شناخت فرصت‌ها و تهدیدها، بصیرت و دشمن شناسی دنبال می‌کنند.

شعبانی با اشاره به اینکه جایگاه نماز جمعه از همان ابتدا با تقدس شروع شده و فراجناحی است اظهار کرد: سیاست‌ورزی این جایگاه بر اساس عقلانیت و عدالت است و باید تقدس آن حفظ شود.

وی با بیان اینکه این جایگاه باید ارزش‌های دینی را پیش ببرد افزود: مردم پای این نظام با وجود مشکلات ایستاده‌اند، این انقلاب توسط همین مردم حفظ می‎شود تا پرچم را به دست صاحب اصلی‌اش برسد.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه سه محور اسلام، نظام و مردم باید در نماز جمعه حفظ شود تصریح کرد: بالاترین تعامل را با مسوولان برای رسیدن به اهداف اسلامی و شتاب دادن به حرکت اسلامی و انقلابی و رسیدگی مشکلات مردم خواهیم داشت تا به اهداف خود برسیم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری از مردم همدان بسیار تقدیر و تعریف کردند ادامه داد: حضرت آقا مردم همدان را بسیار متدین می‌دانند و همین گونه هم هست.

شعبانی با اشاره به اینکه نباید فریب مسؤولیت را خورد گفت: مسؤولیت دیروز بر عهده دیگری بود، امروز به ما رسیده و فردا نیز به فردی دیگر واگذار می شود، فقط باید به فکر حل مشکلات و خدمت به مردم بود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location