سرخط خبرها

: دبیر قرارگاه شهید احمدی‌روشن سازمان بسیج دانشجویی استان همدان:

دبیر قرارگاه شهید احمدی‌روشن سازمان بسیج دانشجویی استان همدان با بیان اینکه عدم شفافیت درباره نرخ بیکاری تبعات سنگینی برای استان خواهد داشت گفت: در درجه اول باید بدانیم که چه تعریفی برای به دست آوردن نرخ بیکاری وجود دارد.

جواد عباسی ظهر امروز در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه همدان با بیان اینکه هر ساله گروه‌های جهادی دانشجویی به مناطق محروم اعزام می‌شوند اظهار کرد: سال گذشته بیش از 20 منزل مسکونی ساخته شده و امسال نیز در این حوزه در حال فعالیت هستیم.

وی با بیان اینکه دانشجویان انقلابی در نقاطی برای انجام اردوهای جهادی حاضر می‌شوند که کمتر مسؤولی به آن مناطق سر می‌زد توجه به نیازمندان و محرومان را بسیار مهم دانست.

دبیر قرارگاه شهید احمدی‌روشن سازمان بسیج دانشجویی استان همدان در ادامه سخنانش با بیان اینکه عدم شفافیت درباره نرخ بیکاری تبعات سنگینی برای استان خواهد داشت تصریح کرد: در درجه اول باید بدانیم که چه تعریفی برای به دست آوردن نرخ بیکاری وجود دارد.

وی با بیان اینکه بنا بر آمار مسؤولان نرخ بیکاری در همدان یکی از کمترین نرخ‌های کشور است اما آیا این آمار با واقعیت موجود در جامعه همخوانی دارد؟ گفت: این ادعا در شرایطی مطرح می‌شود که در هر خانه‌ای یک یا دو بیکار وجود دارد.

عباسی با اشاره به اینکه در حال حاضر شاهد تعدیل نیرو در واحدهای تولیدی و بخش خصوصی هستیم گفت: قرار بود رونق گردشگری رخ دهد که تاکنون رخ نداده است، منطقه‌ای که قرار است قلب گردشگری استان همدان شود، به محلی برای استعمال مواد مخدر بدل شده است.

وی با اشاره به اینکه اگر نرخ بیکاری در همدان پایین باشد ما هم خوشحال می‌شویم اما کاهش غیر واقعی نرخ بیکاری باعث کاهش اعتبارات استان می‌شود و دود آن به چشم مردم می‌رود گفت: وضعیت اقتصاد، صنعت و واحدهای تولیدی دچار بیماری هستند که باید به آن‌ها رسیدگی شود.

دبیر قرارگاه شهید احمدی‌روشن سازمان بسیج دانشجویی استان همدان افزود: باید به این واحدها توجه شود و وقتی که در جنگ اقتصادی قرار داریم نگاه ویژه‌ای به این بخش مبذول داریم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از واحدهای تولیدی به دلیل نبود تسهیلات و امکانات در حال تعطیلی هستند تصریح کرد: متأسفانه پرداخت تسهیلات بانکی با انحراف‌هایی مواجه است به طوری که به واحدهای واجد شرایط پرداخت نمی‌شود.

عباسی با بیان اینکه باید نظارت لازم در این زمینه صورت گیرد ادامه داد: واحدی در همدان برای 90 نفر ایجاد اشتغال کرده و تسهیلات گرفته و پس از مدتی کوتاه تعداد نفرات به 10 نفر تقلیل یافته که باید نظارت را تقویت کرد.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر 80 درصد واحدهای شهرک‌های صنعتی با کمتر از 50 درصد ظرفیت کار می‌کنند خاطرنشان کرد: در حال حاضر واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی به محلی برای برگزاری مراسم عروسی تبدیل شده است.

دبیر قرارگاه شهید احمدی‌روشن سازمان بسیج دانشجویی استان همدان در ادامه به الحاق چهار روستا نیز اشاره کرد و گفت: اگر واقعا این امر به نفع مردم است با افراد صحبت شود و آنها را قانع کنیم و اگر منافع شخصی در کار هست از این اقدام جلوگیری کنید.

وی با بیان اینکه بارها نامه‌نگاری انجام شده است اما متأسفانه مسؤولان حاضر نیست پاسخ ما را بدهند اظهار کرد: عدم پاسخگویی به مردم یا به معنی نادیده گرفتن مردم است و یا نداشتن پاسخی که بتوان آن را ارائه داد.

عباسی با اشاره به اینکه نبود روحیه جهادی در مسؤولانباعث می‌شود اقتصاد همدان رشد نکند افزود: اگر با مردم حرف نزنیم و جهادی کار نکنیم مشکلات برطرف نشده و هر روز مشکل جدیدی نیز اضافه خواهد شد.

وی به مسأله کشمیر نیز اشاره کرد و ادامه داد: دریای خون در کشمیر به راه افتاده است؛ چندین سال است که مردم کشمیر در کش و قوس سیاسی‌بازی هستند و به مسلمانان اجحاف می‌شود.

دبیر قرارگاه شهید احمدی‌روشن سازمان بسیج دانشجویی استان همدان خاطرنشان کرد: ما از مسؤولان کشوری و استانی می‌خواهیم که مواضع مشخص در برابر مسائل کشمیر اخذ کنند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location