سرخط خبرها

: مسئول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین (ع):

سرهنگ پاسدار محمد مولایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: ۳۰ تا ۴۰ درصد دانش‌آموزان استان همدان در مناطق کم‌برخوردار مانند حاشیه شهرها و روستاها و یا مناطقی که زیرساخت اینترنت یا فضای مجازی وجود ندارد، زندگی می‌کنند.

وی گفت: برخی از دانش‌آموزان استان بضاعت مالی خریدن گوشی هوشمند و کامپیوتر و یا اینترنت را ندارند و در حال حاضر از تحصیل جا مانده‌اند.

مسؤول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان تأکید کرد: این دانش‌آموزان از آموزش فضای مجازی جا مانده‌اند و در حق آنها ظلم شده است و به نوعی شاهد یک تبعیض هستیم.

وی گفت: سوال ما این است که اداره کل آموزش و پرورش استان نسبت به این موضوع چه عکس‌العملی نشان داده و چه اقدامی برای دانش‌آموزانی که خانواده‌هایشان توانایی خرید گوشی هوشمند و یا اینترنت ندارند، انجام داده است؟!

مولایی با بیان اینکه در اغلب روستاها و حاشیه شهرها با این مشکل مواجه هستیم افزود: اداره آموزش و پرورش باید گزارش کاملی از اقدامات خود برای این جامعه هدف ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه بسیج فرهنگیان این آمادگی را دارد در صورتی که آموزش و پرورش وارد میدان شود و تمهیدات لازم را در ادارات بیاندیشد، به این دانش‌آموزان کمک کند گفت: پیشنهاد این است که آموزش‌های فضای مجازی در قالب CD و DVD تکثیر شود و در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.

مسؤول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه استان‌هایی نظیر کهکیلویه و بویراحمد این طرح را اجرا کرده‌ و موفق بوده‌اند افزود: بسیج فرهنگیان همدان نیز به دنبال این است اگر بستر فراهم شود و آموزش و پرورش استان پای کار بیاید مانند استان‌های دیگر این طرح را اجرا کند تا دانش‌آموزان هدف از سایر همسالان خود عقب نمانند.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم اداره آموزش و پرورش استان زمینه‌ لازم برای ضبط و تهیه این اقلام آموزشی در سطح‌بندی مختلف را فراهم کند گفت: بسیج فرهنگیان نیز آمادگی برقراری ارتباط با دانش‌آموزان، توزیع اقلام آموزشی و دیگر اقدامات را دارد و در این زمینه کمک خواهد کرد.

مولایی با بیان اینکه با اداره آموزش و پرورش مکاتباتی در این زمینه قبل از بیماری کرونا داشته‌ایم و بعد از آن نیز رصد شده است افزود: امروز آموزش و پرورش خود را مشغول مسائل حاشیه‌ای کرده که مثلا بتواند تمهیدات لازم در مورد بهداشت مدارس بیاندیشند که البته با توجه به موضوع فاصله‌گذاری اجتماعی، مدارس تعطیل شده و فعلا مسائل دیگری مهم است.

وی با اشاره به اینکه معتقدم آموزش و پرورش همدان فعلا برنامه‌ای برای مناطق محروم و دانش‌آموزان مستضعف ندارد گفت: حتی در شهر همدان نیز گزارش‌هایی ارائه شده نسبت به اینکه اپلیکیشن معرفی شده در مدارس باز نشده و عمل نمی‌کند.

مسؤول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه آموزش و پرورش باید قبل از اقدام هر کاری تمهیدات لازم را بیندیشد و بعد رصد کند، افزود: بسیج نمی‌تواند ورود مستقیمی در خصوص آموزش داشته باشد بلکه با هماهنگی آموزش و پرورش آمادگی کمک به این نهاد را دارد.

وی بیان کرد: همچنان که در مقابله با کرونا تمام اعضای بسیج فرهنگیان در سطوح مختلف وارد میدان شدند در حوزه آموزش نیز آمادگی لازم را دارند به شرطی که آموزش و پرورش زمینه‌های لازم را فراهم کند.

خبر گزاری فارس

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location