سرخط خبرها

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان منوچهر کرمی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا در استان تاکنون ۵۵۸ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا به ثبت رسیده که از این ۴۰۵ نفر بهبود یافته‌اند.

وی با بیان اینکه ۹۹ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: از بیماران مبتلا در بیمارستان‌ها، ۲۵ نفر در بخش آی‌سی‌یو بستری بوده و دچار اختلالات تنفسی هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: مهمترین موضوع در چنین شرایطی این است که تاب‌آوری مردم در مقابل ویروس ‌کرونا با رعایت اصول بهداشتی ارتقا یابد.

وی ادامه داد: تداوم قرنطینه و محدودیت فعالیت اصناف، به تدریج موجب نیازهای جدی می‌شود و به همین دلیل، طرح فاصله‌گذاری هوشمند پیش‌بینی شده است.

کرمی گفت: این بیماری در استان همدان در حال کنترل است اما این به معنای کنترل قطعی ویروس نیست.

وی تاکید کرد: تقاضای ما از مردم، صاحبان اصناف، کارکنان دستگاه‌ها و بانک‌ها این است ‌که با رعایت فاصله‌گذاری و اصول بهداشتی، فعالیت خود را در پیش بگیرند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: بازرسی از اماکن مختلف استان برای نظارت بر رعایت پروتکل بهداشتی به طور مداوم انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: البته این نکته را به یاد داشته باشیم که مشارکت‌کننده اصلی در مهار این ویروس، خود ما مردم هستیم.

کرمی گفت: غربالگری بیش از ۹۶ درصد از جمعیت استان همدان انجام شده و تا حدودی مرحله اول غربالگری به پایان رسیده است.

وی افزود: بسترسازی برای اجرای مرحله دوم و بیماریابی فعال در حال انجام است که در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد‌.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: در روزهای نخستین شیوع بیماری به دلیل آگاهی کمتر از علائم، بیماران کمی دیر متوجه ابتلای خود به کرونا می‌شدند و با تاخیر به مراکز درمانی مراجعه می‌کردند اما با اجرای طرح غربالگری، آگاهی بیشتر مردم و فعالیت مراکز ۱۶ ساعته، مبتلایان سریع‌تر شناسایی و درمان شدند.

وی گفت: مقدمات برای دریافت پلاسما از بیماران بهبودیافته در همدان از سوی معاونت درمان دانشگاه علوم‌پزشکی در حال ایجاد است.

کرمی اظهار کرد: به طورکلی در مرحله اول تزریق پلاسما، تنها برای بیماران خاص و بدحال انجام خواهد شد/ منبع فارس همدان

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location