سرخط خبرها

: مدیرکل آموزش و پرورش استان خبر داد

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: در آموزش های غیر حضوری و مجازی، حداکثر دانش آموزان استان پوشش داده شده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، محمد پورداود با اعلام این خبر، اظهار کرد: همکاران ما در صف و ستاد تمام ظرفیت ها و امکانات را به کار گرفته اند تا تعطیلی مدارس باعث وقفه تحصیلی دانش آموزان نگردد.

پورداود با اشاره به این که نقش معلمان عزیز در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و...بر کسی پوشیده نیست، افزود: این عزیزان در حوادث طبیعی نظیر سیل، زلزله و... نیز در جهت کمک به هموطنان و رفع مشکلات پیشگام بوده اند.

وی تصریح کرد: این که مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) معلمان را زمینه ساز تمدن نوین اسلامی معرفی فرموده اند، نشان از جایگاه ارزشمند و میزان تاثیرگذاری آنها دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: در شرایط فعلی نیز همکاران فرهنگی ما با تمام وجود به صحنه آمده اند تا تعطیلی مدارس باعث وقفه تحصیلی دانش آموزان عزیز نگردد.

وی با اشاره به قدر دانی رییس جمهور محترم از تلاش های معلمان در تحقق شعار "تعطیلی مدرسه تعطیلی آموزش نیست"، تصریح کرد: اهتمام ویژه و تدبیر قابل تحسین مقام عالی وزارت در این زمینه و تلاش ها و اقدامات قابل تقدیر فعالان دستگاه تعلیم و تربیت کشور که حتی در روزهای تعطیل نیز مشغول کار بودند، باعث شد تا روند آموزش و پرورش همچنان جریان داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: همکاران ما در استان، شهرستان ها، نواحی و مناطق نیز از همان روزهای نخست تاکنون تلاش های مستمری جهت ارتقای کیفی و کمی آموزش های مجازی داشته اند و طرح ها و برنامه های مختلفی به اجرا درآمده است.

پورداود خاطرنشان کرد: امروز با افتخار باید گفت که با همت و تلاش مثال زدنی معلمان استان، آموزش و پرورش جریان دارد و در نقاط مختلف از جمله مناطق دوردست، روستاها و حتی مناطق عشایری، محتواهای آموزشی و پرورشی به شیوه های مختلف ارائه می شود.

وی با بیان این که برای مناطق کمتر توسعه یافته که دسترسی به اینترنت ندارند، محتواهای آموزشی و پرورشی در قالب لوح فشرده ارسال می شود و حتی با تماس های تلفنی سعی در رفع مشکلات دانش آموزان دارند، افزود: برنامه هایی چون جهادگران آموزش و تولید محتواهای صوتی نیز در همین راستا اجرا شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به هماهنگی گروه های آموزشی استان برای تولید محتوای آموزشی، گفت: در حال حاضر محتواهای آموزشی تولید شده توسط معلمان استان از شبکه های سراسری آموزش و چهار سیما و همین طور شبکه استانی همدان پخش می شود.

پورداود افزود: علاوه بر این ها همکاران ما در فضای مجازی با بهره گیری از تمام امکانات توانسته اند آموزش دانش آموزان در منازل را به صورت غیر حضوری پیگیری و دنبال کنند.

وی گفت: با راه اندازی شبکه شاد نیز این مهم در فضایی مناسب تر دنبال خواهد شد تا روند تحصیل و آموزش فرزندان این مرز و بوم با قوت ادامه یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار نظر های خام و نسنجیده و ارائه آمارهای کاملا اشتباه توسط برخی ها را زیر سوال بردن تلاش های فرهنگیان عزیز خواند و تأکید کرد: مرجع اصلی و تخصصی اعلام آمار و گزارش پیرامون فعالیت آموزشی به ویژه اقدامات صورت گرفته برای آموزش های غیر حضوری و مجازی، دستگاه تعلیم و تربیت استان است و اظهار نظرهای شخصی در این زمینه مبنای علمی ندارد و به دور از واقعیت است.

پورداود تصریح کرد: آموزش و پرورش استان با تلاش ها و زحمات شبانه روزی همکاران فرهنگی توانسته است در بحث آموزش های مجازی بدرخشد و پویش "آموزش جریان دارد" را به معنای واقعی محقق سازد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location