سرخط خبرها

: رئیس بسیج فرهنگیان استان همدان:

سرهنگ محمد مولایی با بیان اینکه بیانیه فرهنگیان انقلابی که در روزهای گذشته منتظر شد به بسیج فرهنگیان ارتباطی ندارد، گفت: از نظر ما شئون عزل و نصب ها در آموزش و پرورش استان با چیزی که در بیانیه آمده کمی متفاوت است اما این بیانیه را هم نمی توان رد کرد.

محمد مولایی، رئیس بسیج فرهنگیان استان همدان در خصوص سرانجام سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در استان همدان اظهار کرد: برداشت ما این است که این سند در حد حرف باقی مانده و وارد حوزه عمل نشده است.

وی افزود: درست است که فعالیت های نرم افزاری در زمینه سند تحول بنیادین انجام شده اما معتقد هستیم این قضیه در حد تئوریک باقی مانده است.

رئیس بسیج فرهنگیان استان همدان ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده که در سال ۹۹ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به صورت عملی اجرا می شود.

در شرایط کرونایی آماده کمک به آموزش و پرورش هستیم

مولایی در مورد تعطیلی مدارس در شرایط وجود کرونا و فراهم نبودن زیر ساخت ها برای آموزش مجازی، خاطر نشان کرد: ما به عنوان بسیج می توانیم به آموزش و پرورش در این زمینه کمک کنیم اما نمی توانیم در بحث تدریس فعالیت مستقیمی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: سوال ما از آموزش و پرورش این است که چگونه می توان برای دانش آموزان بی بضاعت و دارای مشکل مالی که نمی توانند گوشی موبایل خریداری کنند، زمینه آموزش و تحصیل برابر فراهم کرد.

مولایی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش باید برای قشر ضعیف و آسیب پذیر جامعه، روستاییان و افرادی که از زیرساخت های اینترنتی محروم هستند اقداماتی ویژه انجام دهد، اضافه کرد: البته بسیج فرهنگیان در این زمینه معتقد است که باید DVD آموزش درسی برای این دانش آموزان تهیه و بین آنها توزیع شود.

بیانیه فرهنگیان انقلابی نه قابل رد است، نه قابل تایید

رئیس بسیج فرهنگیان استان همدان با بیان اینکه در صورت مشکل برای توزیع DVD آموزشی بسیج فرهنگیان می تواند کمک حال آموزش و پرورش باشد.

وی با تاکید بر اینکه دانش آموزانی که مشکل مالی دارند با تعطیلی مدارس و عدم برنامه ریزی آموزش و پرورش در استان ما از تحصیل باز مانده اند، افزود: در شرایط کنونی در استان های دیگر مانند استان کهگیلویه و بویر احمد فقط ۱۷ خط تلفن با ۱۳۰ معلم برای رفع اشکال دانش آموزان در روزهای تعطیلی مدارس در نظر گرفته اند و تا حدود زیادی نیز موفق عمل کرده اند و از استان ما و برخی دیگر از استان ها بهتر عمل کرده اند.

مولایی در خصوص بیانیه منتشر شده از طرف برخی از فرهنگیان انقلابی همدان مبنی بر نگاه سیاسی و عزل و نصب های سیاسی در آموزش پرورش استان گفت: این بیانیه به ما ربطی ندارد اما به طور کلی موضوع قابل بحث و قابل تامل است و نمی توان رد کرد و از نظر ما شئون عزل و نصب ها با چیزی که در بیانیه آمده کمی متفاوت است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location