سرخط خبرها

رئیس کل دادگستری استان همدان از لزوم تشکیل کارگروه شناسایی عوامل فساد در همدان خبر داد و گفت: باید زمینه‌ها و بسترهای وقوع جرم‌ شناسایی شود و نهادهای نظارتی نیز به وظایف قانونی و مسوولیت خود اشراف داشته باشند.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، محمدرضا عدالتخواه ظهر پنجشنبه در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان به بررسی نقش نهادهای نظارتی در پیشگیری از فساد پرداخت و اظهار کرد: باید کارگروه شناسایی عوامل فساد در استان تشکیل شود‌.

وی با بیان اینکه باید زمینه‌ها و بسترهای وقوع جرم‌ شناسایی شود و نهادهای نظارتی نیز به وظایف قانونی و مسوولیت خود اشراف داشته باشند گفت: با مسوولیت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کارگروه شناسایی عوامل فساد تشکیل تا ضمن برگزاری جلسات مستمر و بازدید میدانی از دستگاه‌ها، زمینه‌های فساد نیز شناسائی و با آنها برخورد شود.

رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه مدیران نهادهای نظارتی باید افرادی کارآمد و پیگیر با روحیه مسئولیت‌پذیری باشند که در این صورت مجرمین عرصه‌ای برای ارتکاب جرم نخواهند داشت خاطرنشان کرد: باید مدیران نهاد‌های نظارتی استان انسجام اطلاعاتی و تبادل اطلاعات بالایی داشته باشند زیرا حبس اطلاعات و عدم تبادل آن، زمینه‌ ساز فساد می‌شود.

وی با بیان اینکه آگاه‌سازی، اشراف اطلاعاتی و جرم‌شناسی باید از خصیصه تمامی دستگاه‌های نظارتی باشد، جوانگرایی، شناسایی و توجه به گزینش و جذب مدیران متعهد و توانمند با روحیه جهادی و انقلابی را مهمترین رویکرد و مؤلفه پیشگیری از فساد دانست و گفت: با برنامه‌ریزی صحیح ریشه فساد خشکانده شود تا اعتماد عمومی تقویت شود.

عباس نجفی؛ معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان نیز سند جامع پیشگیری از وقوع جرم را  تشریح و اظهار کرد: با توجه به تعدد و تکثر دستگاه‌های نظارتی وقوع جرم یا تخلف در دستگاه‌های دولتی یا عمومی حاکی از عدم ایفای صحیح نقش این نهادها در راستای نظارت و کنترل و پیشگیری از وقوع جرم است که با تعامل و همکاری دستگاهها باید نسبت به رفع خلاهای موجود اقدام کرد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location