سرخط خبرها

استاندار همدان، گفت: منع ترددهای شبانه در استان همدان لغو شد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، سید سعید شاهرخی استاندار همدان در جلسه فوق‌العاده ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا که به‌‌صورت ویدئو‌کنفرانس با حضور فرمانداران سراسر استان برگزار شد، گفت: مردم قدر دان کادر بهداشت و درمان که نزدیک به یکسال بی‌وقفه، فداکارانه خدمت شایانی در حوزه پیشگیری و درمان در مقابله با ویروس کرونا انجام دادند، هستند.

وی گفت: از همکاری خوب همه آحاد مردم استان که با درک و فهم‌والایشان محدودیت‌ها را با صبوری پذیرفته و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند، تشکر و قدردانی می‌کنیم.

استاندار همدان، افزود: ائمه جمعه و در راس آن‌ها نماینده محترم ولی فقیه، روحانیون و علمای حوزه‌های علمیه، که در مناسبت‌های مختلف، نهایت همکاری را با ستاد استانی داشتند، تشکر و قدردانی می‌کنیم.

وی گفت: با تحقیقات میدانی مسئولان، همکاری تیم‌های نظارتی و همچنین برگزاری۶۰ جلسه ستاد استانی کرونا که به‌صورت هفتگی و فوق‌العاده برگزار شد، و همکاری خوب مردم، روند گسترش ویروس تحت کنترل در آمده است.

شاهرخی، گفت: از همکاری مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، و پذیرش مسئولیت سنگین بازرسی که به‌صورت شبانه‌روزی نیز انجام گرفت، تشکر و قدردانی می‌کنیم.

وی افزود: نیروی انتظامی با فداکاری و ایثار و حضور ارزشمند در اجرای مصوبات ستاد استانی، نقش بسزایی در جهت کنترل گسترش ویروس کرونا ایفا کرد.

استاندار همدان با بیان اینکه عمده مردم پروتکل‌های بهداشتی و مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا را رعایت کردند، گفت:  ۴ شهرستان استان، همدان، بهار، فامنین و اسدآباد در وضعیت آبی قرار دارند بقیه شهرستان‌ها در وضعیت زرد قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه کلیه فعالیت‌ها در شهرستان‌های با وضعیت آبی، با رعایت پروتکل‌ها بلامانع است، گفت: فعالیت‌ها در شهرستان‌های با وضعیت زرد، طبق شرایط‌و محدودیت هایی که ستاد ملی کرونا اعلام کرده انجام می‌گیرد.

شاهرخی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی ضرورت دارد عموم مردم پروتکل‌ها را رعایت و مصوبات استانی را اجرا کنند، خاطرنشان کرد: در صورت افزایش ابتلا به کرونا، کلیه محدودیت‌ها با شدت به حالت اولیه برخواهند گشت‌

وی رعایت فاصله گذاری اجتماعی در همه شرایط  آبی زرد و یا قرمز  را برای عموم مردم الزامی دانست و گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب کرده، امسال در ۲۲ بهمن هیچ‌گونه مراسم و راهپیمایی انجام نخواهد گرفت، بلکه به صورت نمادین و خودرویی برگزار خواهد شد.

استاندار همدان، تصریح کرد: در حالی روند کرونا در سراسر کشور روند نزولی دارد، که کشورهای پیشرفته با چالش‌های زیادی روبه‌رو هستند.

وی با تاکید برا اینکه ویروس کرونا همچنان وجود دارد و رعایت پروتکل ها باید تداوم داشته باشد، گفت: رعایت و نظارت بر انجام پروتکل‌های بهداشتی و اعمال قانون متخلفان، باید افزایش پیدا کند تا گسترش ویروس کرونا کنترل شود.

شاهرخی با بیان اینکه اعلام رنگ آبی چهار شهرستان نباید زمینه عادی انگاری شرایط را به وجود آورد، گفت: با توجه به نقش کمیته اطلاع رسانی در مقابله با کرونا، ضرورت دارد که این کمیته از طریق برنامه‌ها و طرح‌های کارشناسی شده، جلوی عادی‌انگاری را بگیرد.

وی افزود: با توجه به آمار دانشگاه علوم‌پزشکی استان، ۵۰درصد از علت ابتلای به کرونا، به‌خاطر دورهمی‌هاست، بنابرین از مردم تقاضا داریم از  تشکیل دورهمی‌ها خودداری کنند.

استاندار همدان با بیان اینکه ترددهای شبانه در استان همدان از امروز به مدت یک هفته، بلامانع است، گفت:  از ظرفیت بخشداران و دهیاران استان در راستای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا استفاده شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location