سرخط خبرها

استاندار همدان، گفت:بیش از دو‌سومِ جمعیت استان همدان در وضعیت آبی قرار دارند.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، سید شاهرخی استاندار همدان در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، ضمن تبریک فرارسیدن ایام دهه فجر انقلاب اسلامی و ضرورت ثابت‌قدم بودن در جهت تحکیم آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره)، گفت: طبق اعلام معاونت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در ستاد ملی، گسترش ویروس کرونا در استان همدان تحت کنترل قرار گرفته است. بدون شک این وضعیت حاصل برنامه‌ریزی و تصمیمات خوب ستاد استانی مقابله با کرونا و شهرستان‌ها است.

وی گفت: همدان در شرایط کنونی نسبت به گذشته در راستای کنترل، پیشگیری و مقابله کرونا، موفق عمل کرده است.

استاندار همدان با بیان اینکه اقدامات تیم‌های نظارت و بازرسی‌ در این مدت برای کنترل، پیشگیری و مقابله با کرونا، قابل تقدیر و تشکر است، گفت: ستاد استانی با تمام ظرفیت و کلیه امکانات، باید سعی کند روند افزایشی را کنترل و روند نزولی گسترش کرونا را تثبیت کند.

وی گفت:  دانشگاه علوم پزشکی با همکاری ستاد استانی مقابله با کرونا، تیمی را برای بررسی، نظارت و بازرسی به شهرستان‌های رزن و درگزین ارسال کند تا گزارشی کامل از وضعیت را جمع‌آوری کنند.

شاهرخی تصریح کرد: مراکز بهداشت شهرستان‌های رزن و درگزین به‌طور جدی ورود کرده و در راستای کنترل، پیشگیری و مقابله با کرونا اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان‌های همدان، ملایر، فامنین، اسدآباد و بهار در وضعیت آبی قرار دارند، وضعیت باقی شهرستان‌ها زرد است، گفت: با کمک‌ دهیاران و بخشداری‌های شهرستان‌ها، زمینه جلوگیری تجمعات و برگزاری مراسمات انجام و به مراکز بهداشت اطلاع رسانی شود و دانشگاه علوم پزشکی استان نیز متخلفین را به مراجمع قضایی معرفی کند.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: تذکرات لازم در راستای عدم برگزاری مراسمات عزا و جشن عروسی، حمل و نقل و رعایت پروتکل‌ها به ستاد‌های شهرستانی ارسال شود تا فرمانداران به طور جدی ورود پیدا کنند.

وی با بیان اینکه تلاش و اقدامات دانشگاه علوم پزشکی و سپاه پاسداران، در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی قابل تحسین و تقدیر است، تاکید کرد: فرمانداران همچنان نطارت‌های جدی بر رعایت پروتکل‌ها داشته باشند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location