سرخط خبرها

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان، گفت: 21 واحد صنفی به علت عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی در استان همدان پلمپ شدند.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، رشید حیدری مقدم در ستاد مدیریت کرونا اظهار داشت: مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در استان همدان به ۱۰ هزار و ۱۴۹ نفر و موارد سرپایی به ۱۷ هزار و ۵۰۴ نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: چهار بیمار بالای ۶۰ سال که سه تن از آنها دارای بیماری زمینه ای بودند روز گذشته بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند و شمار متوفیان کرونا در این استان تا روز گذشته به یک هزار و ۴۷۳ نفر رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: سهم شرکت در اجتماعات در ابتلا به ویروس کرونا از ۳۳ درصد به ۴۶ درصد و رعایت فاصله اجتماعی در محیط کار از ۲.۳ درصد به هشت درصد افزایش داشته است.

دکتر حیدری مقدم ادامه داد: همچنین در مقابل شاهد کاهش سهم تماس درون خانگی در ابتلا به کرونا از ۵۹.۵ به ۴۴ و تماس شغلی پرسنل بهداشت و درمان در ابتلا به کووید ۱۹ از ۲.۳ درصد به ۱.۷ درصد هستیم.

وی گفت: به دنبال بازرسی های صوت گرفته از مرکزخدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه، توزیع و طبخ موادغذایی منتخب این استان در یک هفته گذشته مشخص شد که به طور میانگین ۸۶ درصد این واحد ها بهداشت و حفاظت فردی و ۷۸ درصد فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کردند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان افزود: در عین حال ۸۶ درصد خدمات دهندگان و ۷۹ درصد مراجعان به مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی منتخب از ماسک برای مراقبت از خود و دیگران برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا استفاده کرده بودند.

حیدری مقدم ادامه داد: ۲۹۵ واحد صنفی این استان در یک هفته گذشته به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی به مرجع قضایی معرفی و ۲۱ واحد به علت بی توجهی به تذکرهای صورت گرفته با دستور مقام قضایی پلمب شدند.

وی اضافه کرد: بیشترین میزان بی توجهی به اصول بهداشتی مربوط به صنوفی نظیر خواربارفروشی و سوپر مارکت، نانوایی و پلیس + ۱۰ است و این صنوف بیشترین میزان اخطار و پلمب را در یک هفته گذشته به خود اختصاص دادند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: به دنبال اجرای طرح شهید سلیمانی رهگیری و غربالگری ۵۳ هزار نفر از اطرافیان بیماران مبتلا به ویروس کرونا صورت گرفت که در این باره شرایط استان قابل قبول است.

حیدری مقدم اظهار داشت: خیز جزیی در شیوع کرونا را در ۲ هفته گذشته شاهد بودیم و هم اینک این وضعیت کنترل شده و تنها مشکلاتی در حوزه شهرستان درگزین وجود دارد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location