سرخط خبرها

استاندار همدان، گفت: رویداد انتخابات نماد مردم سالاری دینی در جمهوری اسلامی است.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، سید سعید شاهرخی در جلسه اعضای ستاد انتخابات استان همدان که با حضور فرمانداران شهرستان های تابعه استان برگزار شد، اظهار داشت: بررسی شاخص‌های ۴۵ گانه خدمت به خوبی نشان می دهد که استان همدان طی سال های اخیر در نتیجه کار و تلاش شبانه روزی دولتمردان و مجموعه مدیریت اجرایی در حوزه های مختلف به ویژه بخش های زیربنایی،  دچار تحولی اساسی و چشمگیر شده هرچند که این خدمات و دستاوردهای بی شمار و کم نظیر آنگونه که شایسته است برای مردم اطلاع رسانی و تبیین نشده است.

وی با تاکید بر اینکه استان همدان امروز به یک گارگاه بزرگ عمرانی و سازندگی تبدیل شده، تصریح کرد: خدمات دولت در هشت سال گذشته و به رغم وجود مشکلات و تنگناهای اقتصادی ناشی از تحریم در سطح کشور به ویژه در استان همدان حیرت انگیز است.

استاندار همدان افزود: هرچند که در ابتدای فعالیت دولت، کارهای بر زمین مانده زیادی در استان همدان وجود داشت و تا رسیدن به توسعه مطلوب و آرمانی فاصله داریم، اما موفقیت های دولت با وجود سنگ اندازی ها، اعمال سخت ترین تحریم ها بسیار زیاد و گسترده است که وظیفه داریم برای تقویت روحیه امید و خودباوری این حجم گسترده از خدمات، دستاورد و موفقیت ها را به خوبی اطلاع رسانی و بیان کنیم.

شاهرخی تصریح کرد: خدمات و اقدامات دولت تدبیر و امید در بخش های مختلف با وجود مشکلات ناشی از تحریم و برخی مانع تراشی ها با مجموع خدمات ارائه شده در ۳۵ سال گذشته کشور برابری می‌کند که این نشاندهنده کار و تلاش شبانه روزی و خدمت صادقانه و خالصانه دولتمردان و مجموعه مدیران اجرایی در سطح کشور از جمله استان همدان است.

وی با اشاره به اینکه برخی تعابیر و مفاهیم همچون مطالبه گری مورد سو استفاده قرار گرفته، اظهار داشت: درحالی که مطالبه گری اصلی مطلوب و ارزشمند است اما تعبیر نادرست از این مهم منجر به نادیده گرفتن بسیاری از خدمات و موفقیت های بزرگ و قابل توجه دولت می شود.

استاندار همدان تاکید کرد: در مطالبه گیری همانند امر به معروف و نهی از منکر باید ضمن بیان دقیق و درست خوبی ها و موفقیت ها، نقد منصفانه و دلسوزانه نیز مورد توجه باشد، هرچند که بسیاری برخلاف این رویه عمل می کنند و بسیاری از اقدامات و توفیقات حاصله را نادیده می گیرند.

شاهرخی افزود: تخطئه کردن خدمات و اقدامات ارزشمند دولت و یک جریان با نادیده گرفتن دستاوردها، خیانت به کشور و آرمان ها است چراکه ایجاد یاس و ناامیدی به بهانه مطالبه گری به هیچ وجه زیبنده نیست و مطالبه گری باید منجر به بروز و ظهور آثار مثبت و اثرگذار و تقویت روحیه، امید و انگیزه شود. 

استاندار همدان با اشاره به مشکلات ناشی از همه گیری ویروس کرونا در کل دنیا از جمله ایران، گفت: مجموعه کشور(مردم و مسوولان) سال سختی را در جریان مقابله با ویروس کرونا داشتند ولی به رغم این مشکلات، اقدامات بسیار مهم و قابل توجهی در حوزه های اقتصادی انجام و موفقیت های بزرگی در حوزه عمران و آبادانی کشور حاصل شده که بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

شاهرخی در ادامه به برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: در روزهای پایانی سال پروژه مهم و سرنوشت ساز برگزاری انتخابات سال آینده در کشور آغاز شده، رویدادی که نماد مردم سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نمایش اقتدار و مقبولیت نظام است 

استاندار همدان تصریح کرد: در ۴۲ سال گذشته و با برگزاری انتخابات متعدد، مردم با حضوری پرشور و حماسی در پای صندوق های رای به صورت عینی و واقعی نامزدهای موردنظر و اعتماد خود را برای اداره امور کشور انتخاب کردند.

به گفته وی، ایران اسلامی طی چهار دهه گذشته دچار فرا و نشیب هایی زیادی شده و در این مدت انتخاب افراد برای اداره امور کشور نیز براساس رای، خواست و اراده ملت بوده است.

شاهرخی با بیان اینکه مردم همواره براساس علاقه و تمایل خود در انتخابات مشارکت کرده و هیچ اجبار و یا ممانعتی برای حضور افراد وجود نداشته است، تصریح کرد: مجریان انتخابات همواره در نهایت امانت داری از رای و نظر مردم صیانت کرده و منتخبین ملت نیز بر همین اساس در دوره ها و دولت های مختلف و با تفکرات و دیدگاه های متنوع براساس میزان و رای مردم انتخاب و مشخص شده اند.

وی با اشاره به اینکه انتقال قدرت در ایران اسلامی همواره از طریق انتخابات و رای مردم انجام شده است، تاکید کرد: این امر نشان دهنده حاکمیت مردم سالاری دینی و تاثیر عمیق رای و نظر مردم در روند اداره امور کشور است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه رسانه های غربی براساس سیاست های دنیای سلطه همواره به دنبال مخدوش کردن انتخابات و مشارکت حداکثری ملت فهیم ایران اسلامی در پای صندوق های رای بوده و هستند، افزود: شیوه اداره کشور همواره با رای مردم انتخاب شده به نحوی که همواره مشارکت پرشور و حداکثری مردم در انتخابات نشان دهنده پشتوانه قوی و مشروعیت و مقبولیت بالای نظام جمهوری اسلامی در عرصه های ملی و بین المللی بوده است.

شاهرخی با تاکید بر اینکه یکی از اصول مهم انتخابات مشارکت حداکثری مردم است، گفت: دشمن با استفاده از ابزارهای مختلف به دنبال هجمه، ایجاد فشار و ناامید کردن مردم برای کاهش میزان مشارکت در انتخابات است که البته این توطئه نیز همواره در ۴۰ سال گذشته با حضور پرشور و حماسی مردم در پای صندوق های رای نقش برآب شده است.

به گفته استاندار همدان، ایجاد امید و تقویت روحیه خودباوری در مردم از طریق تبیین درست و واقعی خدمات و دستاوردهای بزرگ و ارزشمند کشور به ویژه در هشت سال گذشته به رغم تمامی مشکلات و محدودیت ها، موجب حضور پرشور و حماسی مردم در صحنه انتخابات و نمایش اقتدار و مشروعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد شد.

استاندار همدان با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب همواره بر مشارکت حداکثری و پرشور مردم در انتخابات تاکید دارند، اظهار داشت: تفکر کاهش میزان مشارکت مردم در تضاد جدی با منافع و مصالح ملی و برخلاف منویات رهبر معظم انقلاب است و مشارکت پرشور و حداکثری مردم در انتخابات نیز نمایش پشتوانه و مقبولیت نظام است که همگان باید برای تحقق این مهم تلاش کنند.

شاهرخی در ادامه با تاکید بر اینکه اعضای ستاد انتخابات استان همدان از معتمدان و متنفذین برای نام نویسی و حضور در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا دعوت کنند، تصریح کرد: فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب نوید بخش حضور سلایق متنوع در انتخابات است و برای تحقق این مهم و مشارکت حداکثری مردم باید از همه ظرفیت ها(کلام، قدم و قلم) به خوبی استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ملاک و محور کار مجریان انتخابات اجرای دقیق قانون و امانتداری است، گفت: مجریان انتخابات براساس قانون، امانت دار رای مردم هستند و در این راستا مسولیت فرمانداران برای جلب اعتماد مردم با هدف افزایش مشارکت بسیار مهم و سنگین است. 

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location