سرخط خبرها

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان از آغاز مرحله دوم تزریق واکسن کرونا به میزان یک هزار و ۲۰۰ دوز براساس اولویت اعلام شده در این استان خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار فریاد نهاوند آنلاین، رشید حیدری مقدم ظهر شنبه در ستاد مقابله با ویروس کرونا همدان اظهار داشت: وضعیت کنونی همدان در خصوص همه گیری ویروس به مثابه روزهای نخستین شیوع کرونا شده و نگرانی برای ورود به پیک چهارم این ویروس بسیار جدی و نگران کننده است.

وی با تاکید بر لزوم تقویت توان و آمادگی برای مواجهه با بروز احتمالی پیک چهارم همه گیری، افزود: وضعیت بیمارستان های استان همدان برای بستری بیماران کرونایی پایدار است و هیچگونه مشکلی دراین زمینه نداریم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان درباره آخرین وضعیت رنگ بندی شهرستان های استان نیز گفت: درحال حاضر تنها شهرستان اسدآباد در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد و مابقی شهرستان های استان همدان در وضعیت زرد کرونا هستند.

حیدری مقدم ادامه داد: در یک هفته گذشته با توجه به اقدام های انجام شده، شهرستان تویسرکان از وضعیت نارنجی خارج و در وضعیت زرد قرار گرفت که البته شمار شهرستان های دارای وضعیت آبی استان همدان نیز از سه به یک شهرستان کاهش یافت.

وی کاهش شاخص نرخ سرایت پذیری را خبری امیدوار کننده دانست و گفت: شاخص سرایت پذیری ویروس کرونا هم اینک در استان همدان ۸.۷ صدم درصد است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: بررسی وضعیت طغیان ویروس کرونا از ۲۲ تا ۲۸ بهمن امسال نشان می دهد که ۱۵ طغیان روستایی و ۶۰ طغیان شهری در این استان روی داده در طغیان شهری شهرستان همدان با ۲۶ مورد و تویسرکان با ۱۴ مورد، بیشترین میزان طغیان ها را داشته اند.

حیدری مقدم ادامه داد: شرکت در اجتماعات با ۶۱.۴ درصد، تماس درون خانگی ۳۲ درصد، مسافرت چهار درصد و رعایت نکردن فاصله گذاری فیزیکی در محیط کاری ۲.۶ درصد در شیوع و ابتلا به ویروس کرونا موثر هستند.

وی اظهار داشت: در خصوص میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در همدان کاهش جدی وجود نداشته و ۸۰ درصد خدمات گیرندگان و خدمات دهندگان شیوه نامه های بهداشتی را مد نظر قرار می دهند که در نهایت ۳۲۹ اخطار به  واحدهای متخلف داده شده و ۱۷ واحد نیز در یک هفته گذشته پلمب شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان همچنین درباره اجرای طرح شهید سلیمانی، گفت: با اجرای این طرح ۱۵ هزار خانوار مشمول طرح حمایتی و یک هزار و ۶۱ نفر رهگیری نزدیک شدند، همچنین ۳۸۷ فرد مبتلا به ویروس کرونا در منزل بستری و تحت مراقبت هستند.

حیدری مقدم، دغدغه محوری دانشگاه علوم پزشکی همدان در روزهای پایانی سال را افزایش حضور مردم در بیرون از منزل، برگزاری نمایشگاه های آخر سال، انتخاب همدان از سوی گردشگران به عنوان مقصد جدی گردشگری  و تاثیر این وضعیت در گردش ویروس عنوان کرد.

وی همچنین خواستار نظارت جدی بر ناوگان حمل و نقل شهری شد و افزود: با توجه به افزایش فراخوان حراج اقلام و نیاز مردم به خرید، از مسوولان سازمان صمت درخواست می شود نظارت و تذکر لازم را به صنوف ارائه کنند.

به گفته وی، پیشهاد می شود برای پیشگیری از تجمع شهروندان در نمایشگاه، چندین نمایشگاه در محلات مختلف برپا شود، همچنین توزیع اقلام ضروری بین بازنشستگان هم در مکان های مختلف و براساس فهرست و اولویت انجام شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location