سرخط خبرها

امام جمعه همدان، گفت: خروج آمریکا از منطقه صلح در جامعه اسلامی را رقم می‌زند.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه همدان در جمع نمازگزاران در حسینیه امام خمینی(ره) با بیان اینکه امروز ما به برکت پیامبر گرامی اسلام در راه الهی قرار داریم اظهار کرد: بشر برای قرار گرفتن در راه صحیح باید به تعالیم پیامبران توجه کند و این نعمت برای ما است که محبت اهل بیت(ع) را خداوند در دل ما قرار داده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به وحدت در جامعه، محور اول وحدت را نفی غیر از خدا دانست و تصریح کرد: در گام اول باید شرک را نفی کنیم و فردی را شریک خداوند قرار ندهیم، محور بعدی وحدت در این است که یکدیگر را استثمار و استعمار نکنیم.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه نباید برخی در عالم ریاست و ارباب‌گری کنند ادامه داد: هر سه دین یهودیت، مسیحیت و اسلام باید بر محور وحدت حرکت کنند.

وی با اشاره به سفر پاپ به عراق و دیدار با آیت‌الله سیستانی خاطرنشان کرد: آیت‌الله سیستانی در این دیدار بر نقش به ایمان به خدا و غلبه بر مشکلات، مبارزه با بی‌عدالتی‌ها، مقابله با ستم و سرکوب مردم، درد و رنج مردم منطقه به خاطر جنگ و لزوم توجه به زنده بودن آرمان‌های فلسطین تأکید داشتند چرا که برخی به دنبال عادی‌سازی مسئله فلسطین و رژیم صهیونیستی بودند.

شعبانی با بیان اینکه در فضای رسانه‌های بین‌المللی برخی به دنبال سوء استفاده از این دیدار بودند گفت: آنچه آیت‌الله سیستانی فرمودند، همان آرمان‌های جمهوری اسلامی است و برخی بیهوده به دنبال ایجاد دوگانگی بین قم و نجف هستند.

وی با اشاره به اینکه بیگانگان به دنباله سکولاریزه شدن خاورمیانه هستند اظهار کرد: افرادی که به بهانه صلح می‌آیند و سکولاریزه شدن را دنبال می‌کنند، اشتباه می‌کنند و می‌خواهند القا کنند که اسلام سیاسی آرامش را بر هم زده، در صورتی که این تفکر اشتباه است و هرگز اسلام به دنبال جنگ نبوده است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام با قبایل یهودی صلح کردند و عهدنامه نوشتند و زمانی که آنها عهد را شکستند، اخراجشان کردند افزود: اسلام اجازه جنگ نمی‌دهد و نمی‌خواهد خشونت در منطقه رواج داشته باشد.

وی خطاب به پاپ که در جستجوی صلح است تصریح کرد: برای صلح در منطقه به آمریکا بگویید به وطن اصلی خود بازگردد، چراکه اگر امریکا داعش را نسازد، از رژیم‌های کودک‌کش حمایت نکند، صلح برقرار می‌شود.

شعبانی با بیان اینکه برای صلح باید با استعمار مبارزه کرد، گفت‌وگوی ادیان را امری عقلانی دانست و با بیان اینکه بر اساس محورهای وحدت قرآنی گفت‌وگو می‌کنیم گفت: دوقطبی‌های کاذب راه به جایی نمی‌برد؛ آنهایی که این دوگانگی را دنبال می‌کنند آشنایی کامل با مرجعیت شیعیان ندارند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به در پیش بودن شب عید اظهار کرد: مسؤولان برنامه‌های خوبی برای بازار شب عید ارائه کرده‌اند، در ایام عید نوروز مسؤولان نظارت کنند که مردم مشکلاتی نداشته باشد و اگر تصمیم‌هایی که گرفتند را اجرا کنند، قطعا چالش‌های کمتری پیش رو خواهد بود.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه در نوروز مردم حتما باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی را مد نظر قرار دهند تصریح کرد: استان همدان در شرایط خوبی قرار دارد و همه باید رعایت کنند که این وضعیت از بین نرود.

وی با اشاره به زندانی بودن برخی افراد از مردم و خیرین خواست با کمک‌های خیرخواهانه خود برای آزادی آنها وارد شوند و خانواده‌های آنها را از غم و ناراحتی نجات دهند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location