سرخط خبرها

استاندار همدان گفت: ۹ شهرستان این استان در وضعیت قرمز و شهرستان اسدآباد در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفت که با توجه به روند افزایش شمار بیماران در روزهای آتی وضعیت اسدآباد نیز قرمز می شود.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، سید سعید شاهرخی روز چهارشنبه در نشست اضطراری اعضای ستاد مدیریت کرونا همدان بیان کرد: آنچه هم اینک در کشور و استان همدان رخ داده وضعیت بسیار خطرناکی است هر چند ریشه موج چهارم شیوع ویروس کرونا مربوط به خارج از کشور و موج فراگیر جهانی است.

وی اضافه کرد: این موج با ایام نوروز و خریدهای نوروزی دید و بازدید نوروزی متقارن شده و ما را دچار حرکت آسانسوری در جهش ویروس کرونا کرد به گونه ای که هر روز شمار مراجعان بستری و سرپایی به اورژانس بیمارستان ها در حال افزایش است و باید منتظر فوتی‌های بیشتر در هفته های آینده نیز باشیم.

استاندار همدان اظهار داشت: گزارش های دریافتی موید وضعیت نگران کننده استان همدان است به گونه ای که همه شهرستان های این استان به جز اسدآباد وضعیت قرمز پیدا کرده و هم اینک خطرناکترین شرایط ممکن را در همدان شاهد هستیم.

شاهرخی بیان کرد: برای مدیریت شرایط کنونی حاکم بر استان نیازمند عزم جدی به منظور حفظ سلامت مردم با بهره گیری از تجربه یکسال گذشته هستیم چراکه در صورت پیش بینی نکردن تدابیر لازم شمار افراد مبتلا به کرونا و آمار بستری ها به سرعت افزایش می یابد.

وی با اعلام فرمان آماده باش به همه مسئولان تاکید کرد: ستاد استانی و شهرستانی ها مقابله با ویروس کنون از هم اینک باید به صورت ۲۴ ساعته فعال شده و به بررسی و پایش روند اجرای پروتکل های ابلاغی بپردازد.

استاندار همدان ادامه داد: حوزه درمانی با محدودیت هایی مواجه بوده که باید با حضور میدانی فرمانداران و نظارت بر اجرای پروتکل ها اجازه روند صعودی بیماری کرونا و افزایش شمار بیماران مراجعه کننده به بیمارستان ها داده نشود.

شاهرخی با تاکید بر اینکه فرمانداران نباید به گزارش های دریافتی از مسئولان زیر مجموعه اکتفا کنند گفت: فرمانداران کارهای جاری را تعطیل کنند چرا که هم اینک مهمترین کار آنها در کنار کار انتخابات مدیریت اپیدمی ویروس کرونا با پای کار آوردن همه نیروها است.

وی اضافه کرد: نباید محدودیت های کرونایی پیش بینی شده برای شرایط قرمز کرونایی نادیده گرفته شود همچنین دستگاه های دولتی باید در رعایت شیوه نامه های بهداشتی نسبت به سایر اماکن پیشگام و پیشرو باشند.

استاندار همدان ادامه داد: یکی از مشکلات کنونی عادی انگاری ویروس کرونا است که باید با شکل گیری موج اطلاع رسانی، راه اندازی کارناوالهای تبلغی و دیگر روش های ابتکاری مردم را نسبت به این موضوع حساس کرد.

شاهرخی با بیان اینکه تنها گروه های شغلی یک در شهرهای قرمز مجاز به فعالیت هستند از مسئولان اتحادیه های صنفی خواست تیم هایی را برای سرکشی در سطح شهر و بازار و همراه کردن صنوف برای تعطیلی محل فعالیت در نظر بگیرند.

وی اضافه کرد: هم اینک با پروتکل های پیش بینی شده در ستاد ملی کرونا برای شرایط قرمز فاصله زیادی داریم با این وجود مسوولیت اجرای این پروتکل ها با ستاد شهرستانی با محوریت و فرمانداران است. 

استاندار همدان گفت: علاوه بر تعطیلی مراسم های آیینی، حداکثر شمار افراد در جلسات نباید از ۱۵ نفر تجاوز کند همچنین باید توجه داشت که تناقض و دوگانگی در حرف و عمل سبب سردرگمی و ایجاد ذهنیت منفی در مردم برای رعایت پروتکل های بهداشتی می شود.

شاهرخی اظهار داشت: آمار و اطلاعاتی مبنی بر شلوغی مراکز ۱۶ ساعته بهداشتی رسیده است که برای پیگیری از ازدحام در این مراکز آمادگی برای در اختیار گذاشتن فضای مناسب و بزرگتر وجود دارد.

وی بیان کرد: شاهد تجمع و دورهمی برخی از افراد در مناطق تفریحی و توریستی از جمله گنجنامه و بلوار ارم هستیم که انتظار می رود با تعطیل کردن برخی از این اماکن و خاموش کردن چراغ ها مانع تجمع افراد شد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location