سرخط خبرها

امام جمعه همدان با بیان اینکه مردم تصویرسازی دروغین دشمن را در روز ۲۲ بهمن خنثی کردند گفت: نکته مهم اینکه کسی فکر نکند اگر برخی اعتراض دارند مخالف انقلاب هستند، انتقاد داشتن با انقلابی بودن منافاتی ندارد از قضا معنای انقلابی بودن این است که نسبت به نقاط ضعف گله‌مند باشیم.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه با بیان اینکه یکی از فلسفه‌های مبعث پیامبر گرامی اسلام رشد جامعه است اظهار کرد: رشد جامعه بدون اصلاح ساختارهای سیاسی امکانپذیر نیست و اگر این اصلاح محقق نشود طبیعتا تحقق آموزه‌های مبعث نیز میسر نخواهد بود.

وی افزود: اسلام و تشیع یک دین و مکتب سیاسی است و اعتقاد دارد که باید مجاری سیاسی، مسئولان و حاکمیت همیشه رو به اصلاح باشد تا جامعه به سمت صلاح هدایت شود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه اسلام به رشد اجتماعی اهمیت می‌دهد تصریح کرد: هیچ کس نمی‌تواند تعلیم‌دیده مبعث پیامبر اسلام باشد و به سیاست به معنای توجه به مدیریت جامعه و انجام وظایف شرعی بی‌توجه باشد.

وی با بیان اینکه یکی از لوازم فعالیت سیاسی این است که به اخلاق سیاسی توجه کنیم ادامه داد: باید مراقب خودخواهی‌ها، عقده‌گشایی‌ها و جناح‌بازی‌ها باشیم به عنوان مثال برخی از افراد تا دولت‌های همسو با آنها بر سر کار هستند هیچ انتقادی نمی‌کنند اما با تغییر دولت نقاط ضعف را برجسته می‌کنند و حتی نقاط قوت را هم تکذیب می‌کنند.

بهانه‌جویی و تخریب کردن‌های بی‌مورد خلاف اخلاق است

شعبانی با بیان اینکه این موارد برخلاف اخلاق سیاسی است خاطرنشان کرد: بهانه‌جویی و تخریب کردن‌های بی‌مورد خلاف این اخلاق است، البته اگر مساله‌ای بود باید تذکر داد.

وی با بیان اینکه از مردم استان همدان برای حضور در راهپیمایی کم‌نظیر ۲۲ بهمن باید قدردانی کرد گفت: بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر در شهر همدان در راهپیمایی ۲۲ بهمن یعنی ۳۰ درصد بیشتر از سال‌های گذشته حضور پیدا کردند و انصافا جای تقدیر و تشکر دارد و نشان می‌دهد دشمن ملت ما را نمی‌شناسد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه ملت ایران دشمن را ناامید کرد اظهار کرد: حضور ملت تصویرسازی دشمن را خنثی کرد و نشان داد که روایت دشمن از ملت ما یک تصویرسازی دروغین است.

وی با بیان اینکه حضور مردم به این معنی نیست که مشکلی و یا انتقادی ندارد افزود: انتقاد داشتن و گله‌مند بودن با انقلابی بودن منافاتی ندارد از قضا معنای انقلابی بودن این است که نسبت به نقاط ضعف گله‌مند باشیم و نباید آن را توجیه کنیم.

شعبانی با اشاره به اینکه معنای انقلابی بودن شناسایی نقاط ضعف، اعتماد به توانایی‌ خود و اقدام انقلابی برای حل نقاط ضعف است تصریح کرد: ملت بزرگ ایران تحت شدید‌ترین تحریم‌های اقتصادی بوده اما در خیلی از عرصه‌ها رشد کرده است.

 ما عملکرد افراد را با اسلام می‌سنجیم/ هر مسئولی از اسلام فاصله بگیرد غیر انقلابی است

وی با بیان اینکه کسی فکر نکند که اگر برخی اعتراض داشتند مخالف انقلاب هستند ادامه داد: باید آفرین گفت به بصیرت و استقامت مردم بزرگ که به قول رهبر انقلاب شنبه تاریخی را رقم زدند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه حضور مردم یعنی صیانت از انقلاب اسلامی و استقامت مردم در مسیر انقلاب خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم آرمان‌های انقلاب اسلامی حفظ شود و هر حرکتی که منجر به ضعف آموزه‌های الهی در جامعه شود؛ حرکتی غیرانقلابی است.

وی با بیان اینکه ما عملکرد افراد را با اسلام می‌سنجیم و هر مسئولی از اسلام فاصله بگیرد غیر انقلابی است تأکید کرد: حرکت مردم در ۲۲ بهمن برای اسلام است، حضور مردم در صحنه‌ها با همه مشکلاتی که دارند برای تحقق آموزه‌های الهی است و طبیعتا مسئولان هم باید در همین راستا و مسیر حل مشکلات مردم حرکت کنند.

شعبانی با بیان اینکه هر مسئولی برای تحقق حرف خدا تساهل کند غیر انقلابی است تصریح کرد: مردم برای انقلاب و اسلام آمدند و دشمن هم برای مقابله با آن آمده است. 

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری برای کنترل تورم و افزایش ارزش پول گفت: مقام معظم رهبری بارها بر این مسایل تاکید کردند و مسئولان و رئیس جمهور در این راه تلاش می‌کنند و اقدامات آنها را باید ارج نهاد و سیاست خارجی جای تقدیر و تشکر دارد اما کنترل تورم و افزایش ارزش پول بسیار مهم است.

تحلیل برنامه جامع ۲۵ ساله ایران و چین منصفانه ارائه شود

امام جمعه همدان تاکید کرد: ایران، چین، روسیه و بسیاری از کشورها از سوی آمریکا تحریم شده‌اند که برنامه رئیس جمهور می‌تواند یک شراکت راهبردی را در حوزه سیاسی و اقتصادی برای ما ایجاد کند، اما مهمتر از این تفاهمنامه‌ها و رایزنی‌ها و سفرها، این است که کشور از این موارد بهره‌مند شود و منافع اقتصادی این سیاست خارجی دولت به کشور برسد.

وی با بیان اینکه افرادی که ارتباط ما را با چین در این برنامه جامع ۲۵ ساله تحلیل می‌کنند باید انصاف داشته باشند گفت: گاهی از موارد کسی با دولت مشکل داشته باشد و غیر منصفانه تحلیل کند که باید از این حرکت‌ها دوری کرد.

شعبانی به ترافیک شهر و گله‌مندی مردم همدان اشاره کرد و افزود: استاندار همدان وعده کرده که پیگیر حل این مشکل است البته برخی از مشکلات به فصل سرما بازمی‌گردد.

وی با اشاره به اینکه هفته آینده شورای عالی قرآنی را خواهیم داشت تصریح کرد: جشنواره‌های قرآنی با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته برگزار خواهد شد. 

وی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به سالروز وفات حضرت ابوطالب گفت: ایشان ایمان خود را مخفی نگاه داشت و به اسلام خدمات بسیاری کرد، برخی نسبت به ایمان حضرت ابوطالب شبهه وارد می‌کنند که این مسئله درستی نیست.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location