سرخط خبرها

حجت الاسلام والمسلمین علی عزیزی گفت:حسن سهرابی دانش آموز دبیرستان مبتکران نهاوند و عضو کانون فرهنگی و هنری شهدای تکه از شهرستان نهاوند درجشنواره ملی فیلم فهما رتبه شایسته تقدیر را کسب کرد

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، حجت الاسلام علی عزیزی گفت:حسن سهرابی دانش آموز دبیرستان مبتکران نهاوند و عضو کانون فرهنگی و هنری شهدای تکه از شهرستان نهاوند درجشنواره ملی فیلم فهما رتبه شایسته تقدیر را کسب کرد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد همدان افزود: حسن سهرابی کارگردان نوجوان و دانش آموز نهاوندی که عضو کانون فرهنگی و هنری شهدای روستای تکه شهرستان نهاوند می باشد به همراه برادرش حسین سهرابی به عنوان تنها فیلم سازان مسجدی می باشند که برای دومین بار در ۴ سال اخیر به عنوان شایسته تقدیر در رواق فیلم ویژه رویداد ملی فهما در بین چند هزار کانون معرفی و برگزیده شدند.

وی افزود: حسن سهرابی به همراه برادرش حسین سهرابی چندین سال است کار فیلم سازی را در این کانون شروع کردند و با دو اثر مستند (سنت قالیشویان در مسجد روستای تکه) و( انقلاب در نهاوند )توانستند تنها فیلم سازان مسجدی استان همدان در رویداد ملی فهما باشند که رتبه شایسته تقدیر را کسب کردند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد همدان گفت:در این رویداد ملی پس از طی فرآیند ارزیابی و بررسی آثار و گزارش ها ی ثبت شده در سامانه بچه‌های مسجد در سه سطح پالایش اولیه، ارزیابی استانی و ارزیابی ملی در کشور این دو نوجوان و جوان مسجدی در بخش فیلم رتبه شایسته تقدیر را کسب کنند.

وی بیان کرد: بنا به اعلام دبیرخانه برگزاری این رویداد، پس از طی فرآیند ارزیابی و بررسی آثار و گزارش های ثبت شده کانون‌های مسجدی در سامانه بچه‌های مسجد، در سه سطح پالایش اولیه، ارزیابی استانی و ارزیابی ملی، ۱۲۰ کانون برتر در رواق‌های دوازده‌گانه و همچنین ۱۵ کانون برتر طرح ملی «مسجد، کانون نشاط» معرفی شدند.

بر اساس این گزارش در رواق فیلم کانون فرهنگی و هنری شهدای روستای تکه در شهرستان نهاوند با هنرمندی دانش آموز حسن سهرابی و برادرش حسین سهرابی که چندین سال است در این کانون فعالیت دارند رتبه شایسته تقدیر رادر چهارمین رویداد «فرهنگ و هنر بچه‌های مسجد کشور کسب کنند.

وی اظهار داشت: در کشور بیش از ۲۶ هزار کانون فرهنگی هنری مساجد وجود دارد که حدود ۶۰ درصد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در روستاها مستقر است. وی افزود: کانون فرهنگی و هنری شهدای روستای تکه به عنوان تنها کانون فرهنگی و هنری روستای موفق استان همدان است که به واسطه فعالیت های گسترده مسجدی برای دو مین بار متولی در چهارمین دوره از این رویداد ملی به عنوان شایسته تقدیر در کشور دست می یابد.

حجت الاسلام والمسلمین عزیزی افزود: تا کنون با کمک این کانون و برادران سهرابی بیش از ۱۵فیلم مستند کوتاه و بلند تهیه و تولید شده و از شبکه های استانی و سراسری صداوسیما و شبکه های اجتماعی منتشر شده است. وی گفت: سال گذشته حسن سهرابی کارگردان دانش آموز و مسجدی توانست با اثر بانوان جهادی در جشنواره ملی عمار در شیراز رتبه برتر کشور را کسب کند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد همدان بیان کرد: حسن و حسین سهرابی امسال با ۱۰ فیلم مستند کوتاه و بلند در دو جشنواره ملی عمار و دانش آموزی شرکت کرده اند و هنوز نتیجه آن اعلام نشده است که انشالله در این جشنواره ها نیز برای استان همدان بدرخشند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location