سرخط خبرها

: بهرام نیا:

حسن بهرام نیا از اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکا و انگلیس به دنبال قدرت‌نمایی در آب‌های منطقه هستند گفت: تلاش آمریکا برای برقراری امنیت در خلیج فارس تحت عنوان طرح امنیت دریایی برخلاف قوانین بین المللی بوده و راه به جایی نخواهد برد.

حسن بهرام نیا با اشاره به تلاش آمریکا برای اجرای طرح امنیت دریایی در خلیج فارس اعلام نمود: تامین امنیت در خلیج فارس به عهده کشورهای حوزه خلیج فارس و عمدتا مربوط به کشور ایران است. تنگه هرمز در حریم آب‌های ایران قرار داشته و گلوگاهی برای عبور و مرور به منطقه است.

وی در ادامه اظهار کرد: آمریکا و انگلیس به دنبال قدرت‌نمایی در آب‌های منطقه هستند اما در مجموع راه به جایی نخواهند برد؛ چراکه برقراری امنیت خلیج فارس برعهده ایران است و ایران هم از لحاظ سازوکار نظامی و هم از لحاظ نیروی انسانی این توانایی را دارد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: تلاش آمریکا برای برقراری امنیت در خلیج فارس تحت عنوان طرح امنیت دریایی برخلاف قوانین بین المللی بوده و راه به جایی نخواهد برد.

وی در ادامه تاکید کرد: حضور ناوها و نیروهای آمریکا با ادعای تامین امنیت در منطقه بی معناست و به عبارت دیگر این حضور خود عامل ناامنی منطقه است. کشورهای حاشیه خلیج فارس و از جمله ایران خود توانایی برقراری امنیت در خلیج فارس را دارند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location