سرخط خبرها

سرهنگ علی مختاری ظهر سه شنبه در جلسه قرارگاه زیستی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در شهر فیروزان بابیان اینکه سپاه برای مقابله با این ویروس تمام‌ قد واردشده است، گفت: سپاه ناحیه نهاوند نیز در این خصوص به‌اندازه توانایی خود در بحث ایجاد مرکز نقاهتگاهی پارک کرامت اقدام کرده و این مرکز را با ظرفیت ۲۰۰ تخت تجهیز کرده است.

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند به اجرای طرح کنترل ترافیکی شیوع کرونا ، و اعمال محدودیت های ترافیکی و عبور و مرور خودروهای غیر بومی به شهرستان از ورودی های سطح شهر تاکید کرد.

سرهنگ مختاری با اشاره به فعالیت روزانه ۶۰۰ بسیجی در شهرستان نهاوند در بحث مقابله با ویروس کرونا، گفت: امروز بسیجیان ما در حوزه‌های مختلف همچون تولید و توزیع ماسک به‌صورت روزانه با بهره‌گیری از توان ۱۵۰ بسیجی حدود ۵ هزار عدد ماسک تولید می‌کنند و در اختیار مردم قرار می‌دهند.

وی با اشاره به آموزش بیش از یک هزار بسیجی شهرستان از طرف شبکه بهداشت برای مقابله با این ویروس، گفت: سپاه ناحیه نهاوند از ۵ اسفند به‌صورت جهادی وارد این عرصه شده و تا آخرین لحظه برای شکست کرونا دست از تلاش بر نخواهد داشت.

مختاری با تأکید بر اینکه وضعیت شهرستان نهاوند با توجه به علل مختلف همچون جدی نگرفتن مردم و عدم توجه آنها به توصیه‌های مسئولین و تجمع‌های غیرضروری همچون بازار شب عید خوب نیست، گفت: امروز نیز با توجه به ترددها و حضور همشهریان نهاوندی که از سایر نقاط کشور به نهاوند آمده‌اند انتظار می‌رود هفته دوم تعطیلات با افزایش آمار مواجه شویم.

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند با اشاره به فعالین نیروهای ۱۳۶ پایگاه بسیج شهری و روستایی شهرستان برای اجرای طرح غربالگری خانه به خانه با همکاری شبکه بهداشت و درمان، گفت: از مسئولین بهداشت و درمان تقاضا می‌شود در بحث تهیه محلول ضدعفونی توسط بسیج، گروه‌های جهادی و مردمی نظارت داشته باشد تا مشکلات جانبی برای افراد ضدعفونی‌کننده ایجاد نشود.

مختاری بابیان اینکه خوشبختانه فعالیت تاکسی‌ها و مینی‌بوس‌ها در شهرستان متوقف‌شده است، گفت: از متولیان امر درخواست می‌شود نسبت به فعالیت سواری‌های کرایه و همچنین روستاهای کانون تجمع مسافران نوروزی که برابر رصدهای صورت گرفته آمار قابل‌توجهی دارند اهتمام ویژه‌تری داشته باشند.

وی بر لزوم اشاعه فرهنگ خود بهداشتی در شهرستان تأکید کرد و گفت: بر اساس شواهد موجود امروز همه ما در مبارزه بیولوژیک قرار داریم لذا باید بیش‌ازپیش توجه شود تا از این گذر به موفقیت و سربلندی عبور کنیم./همشهری

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location