سرخط خبرها

: نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

به گزارش فریاد نهاوند به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، حسن بهرام نیا صبح پنجشنبه در شورای اداری شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند با اشاره نقش شبکه بهداشت و درمان در توسعه و سلامت نقش بسزایی دارند، گفت: نهاوند در مقایسه با سایر شهرستان ها در بحث سلامت و خدمات پزشکی یک جایگاه رفیع طی ۳ سال گذشته پیدا کرده است.

وی تاکید کرد: با پیگیری های مستمر و رعایت استانداردها و تلاش جمعی زودتر از سایر شهرستان ها به افتتاح رسید.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در جریان تکمیل بیمارستان معاون وزیر هر دو هفته یک بار برنامه بازدید از روند ساخت بیمارستان داشتند.

وی با اشاره به پیگیری های انجام شده در راستای جذب اعتبار و خرید تجهیزات، گفت: با انجام اقدامات جانبی تا یک ماه اینده سرویس دهی ام.آر.ای در بیمارستان نهاوند انجام خواهد شد.

دکتر بهرام نیا با بیان اینکه شهرستان نهاوند ۷۰مین شهری بود که برای گرفتن ام.آر.آی اقدام کرد، گفت: این در حالی است که ام آر آی به شهرستان های بالای ۴۰۰ هزار نفر جمعیت اختصاص داده می شود در حالیکه نهاوند با ۱۸۰هزار نفر جمعیت برای گرفتن این سیستم تقاضا کرده بود و خوشبختانه موفق به گرفتن آن شد.

وی تصریح کرد: از ۷۰ شهری که درخواست داشتند بدلیل عدم اختصاص ارز توسط بانک مرکزی در جریان تحریم ها به ۳۰ و پس از آن به۱۳مورد و در نهایت به ۱مورد کاهش یافت.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، گفت: در نهایت با همکاری و سیف رئیس بیمارستان قدوسی و دکتر دارابی سیستم تجهیزاتی ام.آر.آی را در شرایطی که دست بهداشت و درمان شهرستان از اعتبارخالی بود توانستیم بدون پرداخت هزینه ای دستگاه را با پیگیری و رایزنی های بسیاری در اوج ناامیدی برای شهرستان حواله کنیم.

وی با اشاره به اینکه ۳۴ مرکز جامع سلامت با اعتبار ۱۶ میلیارد تومان در شهرستان نهاوند راه اندازی شده است، گفت: کلینک جامع سلامت شهر نهاوند ۵.۵ میلیارد تومان ساخته شد.

دکتر بهرام نیا، تصریح کرد: درمانگاه شهر فیروزان با بهره گیری از ظرفیت بنیاد علوی در دست اجرا است و در روزهای آینده پس از دیوارکشی به بهره برداری خواهد رسید.

وی در پایان تصریح کرد: هدف ما کار ماندگار در راستای توسعه پایدار است چراکه اقدامات ظاهری گذرا است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location