سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته حدود هزار و ۲۰۰ نفر با علائم تنفسی مشکوک به کرونا به بیمارستان‌های همدان مراجعه کردند که از این تعداد حدود ۱۵۰ نفر در بیمارستان‌ها بستری شده و ۴۳ نفر از این بیماران نیز در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.

رضا طهماسبی در خصوص آخرین وضعیت مراجعین به بیمارستان‌های استان همدان اظهار کرد: از ۲۸ اسفندماه تاکنون حدود ۵۰ هزار نفر به مراکز درمانی و اورژانس‌ها مراجعه داشته و طبق برآوردها، روزانه ۸ تا ۱۰ هزار نفر خدمات درمانی از بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های سراسر استان دریافت کردند که تا آخر تعطیلات نوروزی این آمار افزایش خواهد یافت.

وی با تشکر و قدردانی از زحمات نیروهای بهداشت و درمان در سراسر استان و آرزوی سلامتی برای تمامی هموطنان افزود: در ۲۸ اسفندماه مراجعات با علائم مشابه کووید مانند تنگی نفس، گلودرد، سرفه، تب و لرز، بدن درد و کوفتگی، آبریزش بینی تقریبا حدود ۶۰۰ نفر بوده که متاسفانه امروز(سوم فروردین) تعداد مراجعین به هزار و ۲۰۰ نفر رسیده است که از این تعداد حدود ۱۵۰ نفر در بیمارستان‌ها بستری شدند که ۴۳ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه در ۲۴ ساعته گذشته فوتی نداشتیم اما متاسفانه تعداد مراجعین با علائم شدید تنفسی افزایش پیدا کرده است، گفت: بعضی از مردم علائم کرونا را با سرماخوردگی اشتباه می‌گیرند. توصیه اکید داریم نکات بهداشتی وپیشگیرانه را رعایت کنند چرا که شاهد افزایش مراجعین با علایم مشکوک به کرونا در اغلب بیمارستان‌ها هستیم.

وی بیان کرد: در صورت پیشگیری و رعایت نکات بهداشتی انتظار می‌رود با یک یا دو روز خودمراقبتی علائم رفع می‌شود اما اگر علائم طولانی یا شدیدی مانند تنگی نفس، حال عمومی بد، سرفه شدید یا تب و لرز بالا و... در بیماران ایجاد شد، باید به پزشک مراجعه کنند در عین حال کسانی که به بیماری زمینه‌ای مانند دیابت، قلبی و عروقی، بیماران دارای نقص سیستم ایمنی مبتلا هستند و زنان باردار، حتما باید در صورت ابتلا به کرونا و داشتن علامت، به پزشک مراجعه کرده و ویزیت شوند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location