سرخط خبرها

حجت الاسلام و المسلمین عباس مولوی مدیر حوزه علمیه برادران شهرستان نهاوند در سالروز قیام دی ماه سال ۱۳۵۶ ، در جمع مردم انقلابی و شهید پرور شهرستان نهاوند گفت: ۱۹ دی ماه ۱۳۵۶ ، یکی از ایام الله تاریخ ایران و انقلاب اسلامی است که ملت ما ، مردم ما و حوزه علمیه ما برای دفاع از حریم مرجعیت شیعه به میدان آمدند و به عنوان قطعه ی نورانی تاریخ بعد از قیام مردم قم و تبریز و... موضع انقلاب به راه افتاد و به پیروزی انقلاب رسید.

وی اظهار داشت: هیچ شکی در این نیست که قیام امام خمینی (ره) یک قیام حسینی بود از عاشورا شروع شد ودر عاشورا به پیروزی رسید و در عاشورای سال ۸۸ تثبیت شد .

وی با اشاره به این نکته که اگر به قیام اباعبدالله الحسین نگاه کنیم در منشور قیام شان می‌فرمایند : می‌خواهیم به مسیر پیامبر (ص)برویم ، تصریح کرد: امام خمینی آمد که نقاب ازچهره اسلام ناب محمدی بر دارد و چهار عنصر اصلی رابر طبق معارف پیامبر (ص) به عنوان عناصر اصلی انقلاب در دستور کار خودشان قرار دادند .

حجت الاسلام و المسلمین عباس مولوی با بیان اینکه عنصر اول برای رضای خدا کار کردن بود گفت : امام بنا به روایت پیامبر که میفرمایند همه چیز خداست ، بارها این را تاکید کردند و در کارشان عملی کردند .

وی افزود : عنصردوم ، جامعه اسلامی چه در ایران وچه در غیر ایران وجهه همت امام بود برطبق این روایت معروف که باید انسان مسلمان برسرنوشت امت اسلامی واکنش نشان دهد و برایش مهم باشد .

وی عنصر سوم را جامعه انسانی خواند و اظهار داشت: در مقابل جامعه انسانی چه مسلمان و چه غیر مسلمان باز هم ما مسئولیم و باید دنبال استقلال و عزت خواهی بود .

حجت الاسلام و المسلمین مولوی گفت : امام با ظلم مخالف بودند با ظالم و ظلم پذیر هم مخالف بود برمبنای این روایت پیامبر (ص) که فرمودند هرکس گردنش را در مقابل ذلت خم کند از ما اهل بیت نیست و کلام نورانی حسین بن علی (ع) جمع این مطلب است که هیهات من الذله .

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location