سرخط خبرها

دکتر منصور غلامی وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری در مراسم افتتاح دانشگاه ملی نهاوند ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: هرجا انسان زندگی میکند، ممکن است نقاط ضعفی وجود داشته باشد اما جمعی که از پشت سر یک رهبر حرکت می کند، قطعاً به پیروزی خواهد رسید.

وی گفت : ملت ایران با همبستگی امید های باطل دشمنان را نقش بر آب کرده و بر همین مبنا تاکنون توانسته است یک دوره ۴۰ ساله‌ را طی کند.

وی افزود : آنچه امروز از آن به عنوان دستاورد یاد می‌کنیم علاوه بر اقتدار و حضور درصحنه های مختلف دنیا عملکرد جوانان در حوزه های مختلف است.

وی با بیان اینکه، استکبار جهانی نمی تواند از امروز به عملکرد جوانان را در حوزه‌های مختلف تحمل کند، گفت: در حوزه‌های علوم و فناوری دستاوردهای علمی ، دارای رتبه بندی جهانی هستیم ،که ما را نسبت به سایر کشورهای دیگر متمایز می کند.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با بیان اینکه تولیدات علمی و پژوهشی باید در اختیار جامعه و نیازهای کشور قرار گیرد گفت: برنامه دولت در حوزه دانشگاه تبدیل دانش به ثروت و فناوری است.

وی با اشاره به اینکه وزارت علوم به عنوان مسئول اصلی برنامه‌های آموزش و تحقیقات در قالب قانون برنامه ششم توسعه و شورای انقلاب فرهنگی و تاکیدات رهبری مبنی بر اینکه رشد و توسعه علمی را باید حفظ و روزآمد کنیم،اظهار داشت: اقداماتی همچون طرح ساماندهی دانشجویان تعیین تکلیف دانشگاه ها ایجاد هماهنگی با دستگاههای مرتبط و ساماندهی و ایجاد نقشه مشخصی برای آن را در دستور کار دارد و امروز باید و بر آن علم و دانش بر اساس ظرفیت های منطقه ای باشد.

غلامی در ادامه با اشاره به اینکه ایران در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها در سال ۲۰۱۸ در بین ۱۰۰۰ دانشگاه مهم دنیا جایگاه دارد بیان کرد: در صنایع دفاع آنچه کشور ما به آن متکی است و دشمن از آن نگران است دانشگاه های توسعه و رشد یافته ماست.

وی تأکید کرد : ۱۹۲ مرکز رشد در دانشگاه های کشور در حوزه های مختلف فعال است که از این تعداد ۴۳ پارک علم و فن فناوری فعال است و تقریبا هر استان صاحب یک پارک است و همین پارک ها سالیانه میلیاردها تومان فناوری دارند مساحت ها میلیارد دلار صادرات داشته و ۴۲ هزار شغل پایدار نیز ایجاد کرده‌اند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location