سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی ظهر جمعه در اولین آدینه سال جدید در جمع نمازگزاران نهاوند ضمن تبریک سال نو و توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، گفت: آیه ۶ سوره تحریم می‌فرماید که ای مؤمنین خود، زن و فرزندان خود را از آتش جهنم حفظ کنید که مقتضیات عمل به این مهم دانستن واجبات، عمل کردن به آن و آموزش آن به اهل خانواده است چراکه گاهی فرزندان ما از بسیاری مسائل مبتلابه خود اطلاعی ندارند بنابراین پدران وظیفه‌دارند این رسالت مهم و خطیر خود را به‌درستی اجرا کنند.

امام‌جمعه نهاوند با تأکید بر اینکه حضور در مساجد در این راستا بسیار مؤثر است، گفت: اشاعه فرهنگ دین و آموزه‌های دین مبین اسلام در جامعه موجب جلوگیری از انجام بسیاری از گناهان می‌شود.

وی با اشاره به سخن امام خمینی (ره)، گفت: امام راحل در سخنانی مسئولان و مردم را به اخوت و برادری توصیه کردند تا در سایه اخوت و برادری انقلاب و مملکت را حفظ کنند و به قدرت برسانند.

حجت‌الاسلام مغیثی افزود: متأسفانه تاکنون درصدی از این توصیه عملی نشده چراکه اختلافات سیاسی، زدوخوردهای سیاسی نشان از این مهم دارد که باید به این توصیه امام توجه ویژه‌تری شود.

وی با اشاره به سخنان و تأکیدات مهم مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، پیام نوروزی و سخنرانی ایشان در حرم مطهر رضوی؛ گفت: خودم و شما مردم و مسئولین را به توجه و تأمل در سخنان مقام معظم رهبری دعوت می‌کنم چراکه ایشان به‌عنوان رهبر جامعه اسلامی بسیاری از اولویت‌ها، کمبودها و ضرورت‌ها را می‌داند و اگر مطالبه یا خواسته‌ای از اقشار مختلف مردم و مسئولین نظام دارند در راستای بهبود اوضاع کشور و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

رونق تولید در کشور مستلزم مبارزه جدی و برخورد با واردات کالای قاچاق است

امام‌جمعه نهاوند با اشاره به توجه رهبر معظم انقلاب به تولید و تولیدکنندگان گفت: همچنان که مقام معظم رهبری در سخنانشان فرمودند رونق تولید در کشور مستلزم مبارزه جدی و برخورد با واردات کالای قاچاق است که در این زمینه مسئولان مربوطه باید در راستای حمایت از تولید و تولیدکنندگان قدم بردارند تا چرخ کارخانه‌ها بچرخد و کارگران نیز به کار خود ادامه دهند.

وی در ادامه به دشمنی چندین ساله غرب و اروپا با ایران اسلامی و توطئه افکنی آن‌ها علیه مردم ایران اشاره کرد و گفت: غربی‌ها دشمن هستند اما خوشبختانه امروز مسئولینی که قبلاً این مهم را باور نداشتند و می‌گفتند توهم است به این دشمنی یقین پیداکرده‌اند.

مسئولین هوشیار باشند و فریب ظاهر دشمنان را نخورند

حجت‌الاسلام مغیثی با تأکید بر اینکه اروپایی‌ها هم که ظاهری مرتب و موجه دارند بنا به گفته مقام معظم رهبری وحشی هستند و در مسائل برجام و سیاسی خنجر از پشت زدند، گفت: مسئولین باید هوشیار باشند و فریب ظاهر این دشمنان را نخورند.

وی اظهار کرد: کلید حل مشکلات توجه به توان داخلی و یاس و ناامیدی کامل از دشمن است چراکه دشمن به ما خدمت نمی‌کند و هر جا هم قدمی برداشتند منافع خودشان در میان بوده است.

امام‌جمعه نهاوند با اشاره به دشمنی اروپا و غرب با مسلمانان، گفت: هفته گذشته تروریست‌ها در نیوزلند به دو مسجد حمله کردند و چندین نفر را به خاک و خون کشیدند اما غربی‌ها یک‌بار این مسئله را محکوم نکردند اما اگر یک فلسطینی مجاهد به جنایتکاران صهیونیستی حمله کند تروریست است.

وی بابیان اینکه تعریف تروریست برای اروپا و غرب بستگی به منافعشان دارد، گفت: اگر دلسوزان نظام اسلامی و مسلمان امروز دغدغه‌ای در رابطه با لوایح پول‌شویی دارند به همین جهت است لذا مسئولین باید توجه ویژه‌تری به این مسئله داشته باشند.

حجت‌الاسلام مغیثی با اشاره به اذعان رسانه‌های جهانی بر اینکه ایران چهارمین قدرت پهبادی جهان است، گفت: امروز اگر دشمنان ایران اسلامی در خلیج‌فارس از ناوهای ما حساب می‌برند به این جهت است که می‌دانند ایران چه توانی دارد.

وی بابیان اینکه توانایی و اقتدار ایران آمریکا را به وحشت انداخته است، گفت: تلاش امروز دشمن برای مبارزه با ایران از راه اقتصاد به خاطر ناتوانی آن‌ها در بحث نظامی است لذا سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ملت ما وضع کردند اما بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب سخت‌ترین شکست‌ها را به آن‌ها خواهیم داد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location