سرخط خبرها

: رئیس تبلیغات اسلامی نهاوند خبر داد:

به گزارش فریاد نهاوند به نقل از مهر رئیس تبلیغات اسلامی نهاوند از برگزاری مراسم قرائت دعای عرفه در ۳۵ نقطه شهری و روستایی این شهرستان خبر داد.

حجت‌الاسلام‌ موسی محبی با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی برگزاری مراسم قرائت دعای عرفه در شهرستان نهاوند با حضور روحانیون طرح هجرت، کانون مداحان و فعالان فرهنگی مساجد، گفت: امسال همچون سال های گذشته در ۳۵ نقطه شهری و روستایی شهرستان نهاوند مراسم قرائت دعای عرفه برگزار می شود.

وی بابیان اینکه در تفکر دین اسلام دعا و نیایش نه‌تنها موجب آرامش روحی و روانی انسان می‌شود بلکه انسان را بااتصال به خداوند از پلیدی‌ها و ناپاکی‌ها پاک و معصوم می‌سازد، گفت: نهم ذی‌الحجه مسلمانان با توسل به راه ائمه اطهار و اطاعت از فرمان خداوند دعای این روز را به‌جا می‌آورند و هر سوزوگداز عاشقانه‌ای که در این روز در قالب نیایش به آسمان بلند می‌شود در حقیقت غبار گناه و تاریکی‌ها را از ضمیر انسان می‌شوید.

حجت الاسلام محبی بابیان اینکه همکاری فعال ادارات و دستگاه‌های فرهنگی در برگزاری باشکوه مراسم دعای عرفه در نهاوند ضروری است، گفت: مراسم قرائت دعای عرفه در نهاوند و ۳ شهر فیروزان، برزول و کیان به‌صورت متمرکز و هم‌زمان اجرا می‌شود.

رئیس تبلیغات اسلامی نهاوند بابیان اینکه هم‌زمان با روز عرفه بیش از ۱۲۰ عنوان برنامه فرهنگی و مذهبی در مساجد شهری و روستایی نهاوند برگزار می‌شود، گفت: علاوه بر برگزاری مراسم قرائت دعای عرفه در مصلای شهرستان نهاوند و شهر فیروزان، مهدیه برزول و مسجد جامع شهر کیان در ۳۱ نقطه روستایی شهرستان نهاوند نیز دعای عرفه با محوریت روحانیون طرح هجرت و کانون مداحان شهرستان نهاوند برگزار می‌شود.

وی افزود: مراسم قرائت دعای عرفه به‌صورت متمرکز روز یکشنبه ۲۰ مردادماه ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام محبی در ادامه از اقامه نماز عید سعید قربان در نقاط مختلف شهری و روستایی نهاوند نیز خبر داد و گفت: بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته نماز عید سعید قربان نیز در ۶۵ نقطه شهرستان نهاوند ار جمله مصلای شهر نهاوند و شهر فیروزان، مهدیه شهر برزول و مسجد جامع شهرگیان برگزار خواهد شد.

وی افزود: نماز عید سعید قربان به امامت حضرت حجت‌الاسلام‌ عباسعلی مغیثی امام‌جمعه شهرستان روز دوشنبه در مصلای نهاوند برگزار می‌شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location