سرخط خبرها

: امام‌جمعه موقت نهاوند تأکید کرد:

به گزارش فریاد نهاوند به نقل از مهر ، حجت‌الاسلام‌ عباس مولوی ظهر جمعه در خطبه های نمازجمعه نهاوند ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی که همان انجام واجبات و ترک محرمات است، گفت: یکی از مصادیق زیبای تقوا گسترش عدالت است.

وی با بیان اینکه تقوا جنبه فردی و اجتماعی دارد، گفت: عدالت در جامعه جنبه‌های مختلفی همچون عدالت قضایی، عدالت توزیع منابع و ثروت، عدالت در گزینش‌ها و غیره را شامل می‌شود که باید موردتوجه ویژه قرار گیرد تا طعم شیرین تقوا در همه زمینه‌ها را بچشیم.

حجت‌الاسلام مولوی با تأکید بر لزوم وحدت در جامعه گفت: یکی دیگر از مصادیق تقوا ترویج وحدت در جامعه است و امروز با توجه به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی در پیش است باید توجه شود که وحدت جامعه را به خاطر رسیدن به اهداف سیاسی خدشه‌دار نکنیم.

وی با اشاره به بیانی از امام (ره) در خصوص اربعین حسینی، گفت: ایشان فرمودند امام (ع) با عده کم همه‌چیزش را فدای اسلام کرد و مقابل یک امپراتوری بزرگ ایستاد و نه گفت لذا ما باید هرروز در هر جا این نه به ظلم و استکبار را محفوظ بداریم.

امام‌جمعه موقت نهاوند خاطرنشان کرد: تأکید بر زنده نگه‌داشتن نهضت عاشورا و راه امام حسین (ع) در عصر حاضر مهم‌ترین مسئله اربعین است و امروز به راه افتادن این جریان زیارت حضرت اباعبدالله در اربعین یک برکت بسیار بزرگ برای جهانیان است.

وی در ادامه با اشاره به رهنمود مقام معظم رهبری در خصوص پیاده‌روی اربعین، گفت: ایشان فرمودند اربعین به ما درس می‌دهد که باید یاد حقیقت و خاطره شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات زنده نگهداریم.

حجت‌الاسلام مولوی بابیان اینکه فلسفه  زیارت امام حسین(ع) بزرگداشت ارزش‌های الهی همچون ظلم ناپذیری، ایمان، شهادت و مقاومت است، گفت: این تجدید بیعت با الگوی مجسم که حضرت اباعبدالله است به‌منظور رسیدن روح آدمی به صفات خوب این امام گران‌قدر است تا در زندگی خود جاری و ساری نماییم.

وی ضمن تقدیر از همه فعالان و زحمتکشانی که زمینه حضور هرچه باشکوه‌تر امت اسلامی در این راهپیمایی باشکوه را فراهم کردند، گفت: راهپیمایی اربعین یکی از نشانه‌های قوت اسلام، حقیقت و جبهه مقاومت اسلامی است.

امام‌جمعه موقت نهاوند همچنین با اشاره به شاهکار سازمان اطلاعات سپاه در خصوص دستگیری روح‌الله زم و شناسی و دستگیری تیم ترور سردار سلیمانی در هفته‌های اخیر، گفت: سربازان گمنام سازمان اطلاعات سپاه شاهکار کردند و باعث شدند همه جبهه کفر و استکبار از این مهم مات و مبهوت بمانند.

وی افزود: دستگاه‌های امنیتی و قضایی عناصر منافق و مرتبط با این فرد در کشور را شناسایی، دستگیر و به مردم معرفی کنند.

حجت‌الاسلام مولوی در ادامه ضمن تبریک هفته تربیت‌بدنی به جامعه ورزشی شهرستان نهاوند، اظهار کرد: مسئله ورزش، تندرستی و نشاط در جامعه مسئله مهمی است.

وی افزود: امروز متولیان امر باید به جنبه اخلاقی در ورزش توجه کنند و همچنان که پیامبر گرامی اسلام می‌فرمایند پهلوان کسی است که در مقابل نفسش بایستد و نفسش را زمین‌گیر کند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location