سرخط خبرها

امام جمعه نهاوند گفت: سفر ریاست جمهوری به آمریکای لاتین دارای منافع زیادی برای طرفین است.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی امام جمعه نهاوند در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: باید در همه عرصه‌ها به خودکفایی برسیم تا دشمنان نتوانند کاری بکنند و این توصیه امام راحل است.

وی اظهار داشت: به حمدالله در خیلی از قسمت‌ها به خودکفایی رسیدیم و باید قوی شویم و در طول این سال‌ها تجربه شده که هرجا قوی شدیم دشمن عقب نشینی کرده است.

امام جمعه نهاوند افزود: صنعت هسته‌ای کلید پیشرفت ایران و صنعتی پیشرفته و در خدمت مردم است و منافع زیادی در کشاورزی، دامداری، پزشکی و دیگر عرصه‌ها دارد و به برکت توان جوانان مومن کشور در این عرصه خودکفا شده‌ایم.

وی ادامه داد: در پیشرفت و خودکفایی باید اولویت‌ها لحاظ شود و استقلال کشاورزی به عنوان یکی از اولویت‌ها بسیار مهم است.

حجت الاسلام مغیثی در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به سفر ریاست جمهور به منطقه آمریکای لاتین گفت: در این سفر ده‌ها قرارداد امضا شد که اجرایی شدن آنها می تواند منافع خوبی برای طرفین داشته باشد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها افزود: کشورهای منطقه فهمیدند که ارتباط با آمریکا برای آنها منفعتی ندارد به همین دلیل به ارتباط با دیگر کشورها روی آوردند که این مسئله مهمی است.

امام جمعه نهاوند در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) و روز ازدواج گفت: ازدواج باید ساده گرفته شود ولی متاسفانه رسومات غلط و چشم و هم‌چشمی‌ها موانعی بر سر راه این امر مقدس ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: واقعا بسیاری از این هزینه‌های ازدواج غلط و اضافی است و زوج‌ها می‌توانند با کم شروع کنند و در زندگی مشترک خود مشکلات را با همکاری هم حل کنند.

حجت الاسلام‌ مغیثی در بخش پایانی خطبه‌ها گفت: علیرغم دشمنی‌های زیادی که با انقلاب اسلامی شده ولی این کشور پیشرفت کرده و کارهای زیادی شده است که دشمن سعی دارد این کارها دیده نشود ولی این وظیفه دستگاه‌های مختلف است که خدمات را به مردم بگویند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location