سرخط خبرها

 بسیجی شهید علیمردان مومیوند

شهیدی از کفراش شهرستان نهاوند

نام پدر: نصرت اله

تاريخ تولد: 24/ 06/ 1344

محل تولد: نهاوند

تاريخ شهادت : 22/ 10 /1365عملیات کربلای 5 شلمچه

مکان تدفین : گلزار شهدای روستای کفراش - شهرستان نهاوند

photo 2023 10 18 13 46 36

مینویسم تا یادم نرود: تمام اقتدار میهنم را از پرواز شما دارم ، این روزها بیشتر از همیشه شرمنده نگاه منتظرتان هستیم آن نگاهی که گویا فریاد میزند: خونمان را به سازش با دشمن نفروشید .

افسوس!! هزاران افسوس که خون دل خوردنت هایتان!! یادمان رفت.

ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه ان لا تخافوا و لا تحزنوا و ابشروا و بالجنه ان کنتم توعدون

من آن سنگر نشین بیقرارم

که بهر یاری دین جان نثارم

مرا روح خدا فرمانده باشد

که من فرمانبری خدمتگزارم

آنانکه گفتند پروردگار ما الله است و در این راه استقامت ورزیدند فرشتگان الهی برآنان نازل میشوند و می گویند ای پایداران راه ایمان ، محزون و غمگین نباشید و بر شما باد بشارت الهی که بهشت جایگاه شماست.همانی که بر شما وعده کرده ایم.

"بسیجی شهید علیمردان مومیوند شهیدی از کفراش نهاوند"

از خصوصیات اجتماعی و اخلاقی ایشان در جامعه و بخصوص در بین مردم، این بود که وی آنچنان خود را متخلص به اخلاق عالی اسلام مزین نموده بود که بزرگ و کوچک را عمیقاً به خود جذب مینمود.

رفتار،کردار و نجابت ایشان اسوه ای نمونه و الگویی برتر برای اطرافیان و سایرین بود.که هنوز سالها پس از شهادت آن عزیز، هم ولایتی ها و دوستانش، خوبیها و بزرگ منشیهای این شهید بزرگوار را نقل میکنند. و این شهید گرانقدر عملا الگو و نمونه ای شد برای هم سن و سالهای خودش، که اگر سرزمین و دین بخطر افتاد باید درس و زندگی را رها کرد و برای دفاع از آرمانهای ارزشمند انقلاب اسلامی تا پای جان ایستادگی کرد و جان خود را تقدیم کرد.

شهید علیمردان مومیوند شور و شوق عجیبی برای اعزام به جبهه و مقابله با دشمن در سر داشت. به سوی جبهه شتافت و پس از طی دوران آموزشی به مناطق جنگی اعزام شد.

فرماندهان به دلیل سن کم ایشان از پذیرش وی درخط مقدم خود داری میکردن اما با اصرار و التماس وی سرانجام همراه با سایر رزمندگان در عملیات پیروزمندانه کربلای 4 شرکت نمود و پس از پایان مرحله اول عملیات، به وی 10روز مرخصی تشویقی دادند. با اتمام مرخصی وی، مرحله بعدی عملیات کربلای 4 شروع شد.

این شهید عزیز در این عملیات مجروح گردید و به بیمارستان اهواز منتقل شد.و پس از بهبودی نسبی برای طی دوران نقاهت به خانه برگشت، بدون اینکه به خانواده در خصوص مجروحیت خود مطلبی بگوید.

شهید علیمردان مومیوند که شور و شوق وصال یار، و دفاع از دین و میهن همه وجودش را فرا گرفته بود مجدداً به جبهه برگشت و در عملیات پیروزمندانه کربلای 5 حضور فعال داشت و آن سفر کرده به معراج، خدمه کاتیوشا بود، که غرش شلیک های وی در کربلای 5 امان از دشمن بریده بود.

این شهید عزیز و افتخار آمیز پس از یازده ماه حضور در میادین نبرد و دفاع مقدس در عملیات کربلای 5 و در شلمچه به فیض عظمای شهادت نائل آمد.

photo 2023 10 18 13 46 50

خدایا همه شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی را با سالار شهیدان امام حسین(ع) محشور بدار و به ما توفیق ده که از ادامه دهندگان راه آنها باشیم. یاد و نام و راه شهیدان سر افراز این سرزمین گرامی باد. "والسلام"

آن فرو ریخته گل های پریشان در باد

کز می جام شهادت ، همه مدهوشانند

نامشان زمزمه ی نیمه شب مستان باد

تا نگویند که از یاد فراموشانند

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location