سرخط خبرها

photo 2019 02 14 16 29 05

مدیر عامل کارخانه قند مهرگان نهاوند در خصوص احداث این کارخانه اظهار داشت : این کارخانه با اعتباری بالغ بر ۶۵۰میلیارد تومان توسط بخش خصوصی با سرمایه گذاری مستقیم بخش خصوصی درسه راهی شهرک خزل شهرستان نهاوند کلنگ زنی شده و مقرر شده است که طی ۲۴ ماه ساخته و افتتاح و به بهره برداری برسد.

حسن کولیوند افزود : این کارخانه ظرفیت دریافت محصول چغندر قند کشاورزان ۵ استان غربی در کشور را دارد .

وی تصریح کرد: این پروژه با تجهیزات تمام اتوماتیک با کمترین مصرف آب ، ساخته می شود وتوان ایجاد اشتغال زایی مستقیم برای۵۰۰ نفر و به صورت غیر مستقیم برای ۲۵۰۰نفر را دارد .

مدیر عامل کارخانه قند مهرگان نهاوند بیان کرد : هدف از احداث این پروژه بزرگ ، کمک به ایجاد اشتغال ،رونق تولید وتسهیل در بخش کشاورزی بویژه کشاورزان چغندر کار است .

وی با اشاره به اینکه نهاوند با کاشت سالانه بیش از ۴۰۰۰هکتار چغندر وتولید بیش از ۳۷۰هزارتن چغندر بیش از۶۰٪محصول چغندر استان همدان را کشت وتولید میکند ، اظهار داشت : متاسفانه کشاورزان در فصل برداشت همیشه با مشکلاتی مواجه می شوند چون کارخانه قند همدان ظرفیت تحویل چغندر تولیدی در نهاوند را ندارد و لذا کشاورزان مجبور می شدند که چغندر تولیدی شان را که حاصل یکسال دسترنج شان بوده را به کمترین قیمت به واسطه ها فروخته وعملا متضرر شوند .

وی افزود : برای جلوگیری از ضرر وزیان این قشر زحمتکش وهمچنین ایجاد اشتغال برای جوانان این شهرستان که متاسفانه بیشترین آمار بیکاری را در بین شهرستان های استان دارد به فکر احداث این پروژه افتاده امیدواریمکه در کمتر از ۲۴ماه به مرحله پیش تولید برسد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location