سرخط خبرها

صبح روز جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ کلنگ مجموعه سردخانه جدید و صنایع تبدیلی شهرستان نهاوند با حضور مهندس عباس کشاورز معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی و مسئولین این شهرستان در حالی به زمین زده شد که زمین این پروژه معارض داشت.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در این مراسم و در جمع خبرنگاران گفت : امروز توفیقی بود که در شهرستان نهاوند حضور پیدا کنیم و ازطرحهای شهرستان و کلنگ کارخانه صنایع تبدیلی و سردخانه این شهرستان را نیز به امیدواریم که این سردخانه پا بگیرد و ایجاد اشتغال کند ، رونق گیرد و به توسعه شهرستان کمک کند.

عباس کشاورز گفت : این مجموعه در زمینی به مساحت ۵ هکتار با ۸۰ میلیارد تومان اعتبار بخش خصوصی در مدت ۲ سال ساخته می شود و برای۵۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می کند.

وی با اشاره به اینکه تا پایان امسال پول کشاورزان به صورت ۱۰۰ درصد پرداخت می شود ، پیش بینی کرد : با توجه به اینکه بذر و کودشیمیایی کافی در کشور وجود دارد ، تولید محصولات کشاورزی سال زراعی آینده ۲ درصد افزایش یابد.

کشاورز با بیان اینکه در سال گذشته کشاورزان در دسترسی به بذر استاندارد مشکلی نداشتند ، افزود : با ۸۰ هزار تن بذرمازاد ، سال گذشته خوشبختانه هیچ گونه مشکلی در دسترسی به بذر استاندارد نداشتیم و ان شاالله برای سال چهارم ، کشور از واردات گندم بی‌نیاز خواهد بود.

مهندس کشاورز در خصوص مشکلات چغندرکاران گفت : بنده دیروز مطلع شدم که چغندرکاران کرمانشاه و همدان از کارخانه طلب دارند و با مسئولین کارخانه صحبت کردیم و قرار شده که تا پایان سال جاری مطالبات آن را پرداخت کنند.

سپس حسن بهرام نیا نماینده مردم شریف نهاوند در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت : شهرستان نهاوند ۷۰ هزار تن سیب درختی، ۳۱۰ هزار تن محصولات زراعی ۱۱۰ هزار تن محصولات باغی دارد و یکی از مشکلاتی که کشاورزان ما الخصوص باغداران ما دارند در ارتباط با نگهداری سیب های درختی و سایر محصولاتشان که عمده اش محصولات سیب است بود که متاسفانه سردخانه ای که در نهاوند وجود دارد توانایی نگهداری بیش از حدود ۶ الی ۷ هزار تن سیب شهرستان را ندارد و ۶۲ هزار تن سیب شهرستان به ثمن بخس داده می‌شد از این جهت این خلاء احساس شد.

وی در ادامه ضمن تشکر از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی که اهل این شهرستان هستند و به واسطه تعصبی که نسبت به شهرستان داشته اند در این شهرستان سرمایه گذاری کردند ، گفت : این پروژه در دو فاز و با اعتبار ۸۰ میلیارد تومان در شهرستان انجام می شود.

بهرام نیا تصریح کرد : فاز اول این پروژه در ارتباط با سردخانه، کنستانتره و بسته بندی میوه جات است و فاز دومش در ارتباط با تولید آبمیوه است که علاوه بر اینکه زنجیره ارزش افزوده راحفظ کرده اشتغال و توسعه را به همراه دارد و دریک کلام موجب تعالی و جبران عقب ماندگی های شهرستان می شود.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی در خاتمه بیان کرد : از دستگاه قضا و مسئولین شهرستان انتظار می رود با توجه به معارض داشتن اراضی سردخانه نهاوند ، ضمن رعایت حقوق طرفین ، به این مسئله رسیدگی شود تا سرمایه گذار به سرعت کارش را شروع کند و بابی نشود جهت کم انگیزه شدن سرمایه گذاران دیگری که می خواهند در شهرستان سرمایه گذاری کنند.

گفتنی است ؛ پیش از کلنگ زنی این پروژه معارضین حاشیه هایی ایجاد کردند که با صحبت های مراد ناصری فرماندار ، حسن بهرام نیا نماینده مردم و حجت الاسلام و المسلمین مغیثی امام جمعه شهرستان برطرف گردید .

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location