سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند به نقل از  خبرگزاری مهر حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی  پیرامون تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی عنوان کرد: متأسفانه در جامعه آن‌چنان‌که باید نه مردم و نه مسئولین به این موضوع توجه نکردند.

وی با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای توجه به تولیدات و ظرفیت‌های داخلی، صرفه‌جویی و تولید بیشتر است، گفت: امروز در جامعه مشاهده می‌کنیم که علی‌رغم وجود مشکلات اقتصادی برخی به آن توجه ندارند و به جای صرفه‌جویی شاهد اسراف هستیم.

تحقق حمایت از کالای ایرانی نیازمند افزایش کیفیت محصولات داخلی است

وی با بیان اینکه تحقق حمایت از کالای ایرانی نیازمند افزایش کیفیت محصولات داخلی است و مشارکت مصرف کنندگان، تولیدکنندگان و دولت برای تحقق این امر ضروری به نظر می‌رسد، اضافه کرد: در صورتی که مردم در خرید کالای ایرانی مشارکت کنند به جای ایجاد فرصت‌های شغلی برای بیگانگان جوانان کشور ایران مشغول به کار خواهند شد و شاهد اوضاع نابسامان فعلی نخواهیم بود.

امام‌جمعه نهاوند همچنین بابیان اینکه امروز و در شرایط فعلی آنچه بر بازار حاکم است حاصل بی‌توجهی مسئولان به موضوع نظارت و کنترل قیمت‌هاست چراکه همگان شاهد هرج‌ومرج قیمت‌ها و اعمال سلیقه در این حوزه هستیم، گفت: آنچه از مسئولان در این رابطه انتظار می‌رود توجه هرچه بیشتر به کنترل بازار است چراکه اگر بازار کنترل شود بسیاری از مشکلات موجود و گرانی‌ها رفع خواهد و تحریم‌ها اثر چندانی نخواهند داشت.

جنگ اقتصادی دشمن با ایجاد و ترویج هرج‌ومرج قیمت‌ها محقق می‌شود

حجت‌الاسلام مغیثی با تأکید بر اینکه جنگ اقتصادی دشمن با ایجاد و ترویج هرج‌ومرج قیمت‌ها محقق می‌شود، گفت: مسئولین مربوط باید در این حوزه به‌صورت جدی وارد شوند تا خدایی ناکرده خواسته یا ناخواسته آب به آسیاب دشمن نریزیم و باید با ایجاد عزم ملی برای خرید کالاهای ساخت داخل به کاهش وابستگی به بیگانگان پرداخت.

امام‌جمعه نهاوند با تأکید بر لزوم جلوگیری از قاچاق محصولات و تولیدات کشور در راستای کنترل قیمت‌ها نیز گفت: با توجه به روند قاچاق کالا در کشور حمایت از تولیدکنندگان قانون مدار از سوی دولت باید همواره مورد توجه باشد.

وی با اشاره به اینکه با تلاش و مدیریت وضعیت قوی می‌توان جلوی دشمن ایستاد، گفت: آمریکا ادعا کرده با تحریم و مسائل دیگر بیشترین ضربه را به ایران زده لذا حالا که دشمن این جنگ را راه انداخته مردم و مسئولین باید پای‌کار باشند تا خواسته و اهداف دشمن اجرایی نشود نه اینکه اگر زمزمه تحریم را شنیدیم با احتکار اجناس و کمبود آن در بازار به آن دامن بزنیم.

بازار فروش محصولات و تولیدات داخلی را فراهم کنیم

حجت‌الاسلام مغیثی با تأکید بر اینکه در جمهوری اسلامی هیچ کمبودی در بحث کالاهای اساسی وجود ندارد و آنچه باید جدی‌تر گرفته شود نظارت است، به سفر اخیر رئیس جمهور به عراق که تفاهم نامه‌های همکاری بسیار خوبی امضا شد اشاره کرد و گفت: یکی از مسائل دیگری که می‌تواند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کند همین روابط همه جانبه سیاسی، اقتصادی و غیره با همسایگان است چراکه با استفاده از مرزهای مشترک آبی و خاکی می‌توانیم بازار فروش محصولات و تولیدات داخلی را فراهم کنیم اما این موضوع به فعال بودن کارخانه‌ها، اشتغال نیروی جوان جویای کار و ارزآوری مربوط است و باید حمایت از کالای ایرانی را اولویت قرار داد.

وی با بیان اینکه خرید کالای ساخت تولیدکنندگان کشور به ثبات اقتصاد ایران کمک می‌کند و نباید حمایت از کالای ایرانی تنها محدود به امسال به عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری شده بود محدود شود، گفت: مصرف کالای ایرانی به عنوان یک وظیفه همگانی راهکاری برای افزایش تولید ملی و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location