سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند به نقل از فارس مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند گفت: بارندگی‌های سیل‌آسا به یک‌هزار و 10 هکتار از مزارع کشاورزی نهاوند خسارت وارد کرد.

حسین خردمند افزود: با بارندگی‌های شدید اخیر که باعث جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی شدید زمین‌های کشاورزی شد بندهای آبخیزداری، محصولات زراعی، راه‌های ارتباطی بین مزارع، پل‌های کشاورزی، تاسیسات زیربنایی بخش کشاورزی و واحدهای دامی خسارت دیدند.

وی با اشاره به اینکه آبگرفتگی اراضی کشاورزی عمدتا به محصولات گندم، کلزا و چغندر خسارت وارد کرده است گفت: با توجه به حجم آبگرفتگی و جاری شدن سیل که در سطح بیش از یک‌هزار هکتار از اراضی اتفاق افتاده میزان 61 میلیارد تومان خسارت در بخش‌های مختلف به وجود آمده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند به خسارت وارده به واحدهای دامی اشاره کرد و افزود: در این بارش‌ها علاوه بر خسارت سنگین به زمین‌ها و محصولات زراعی 15 واحد دامی نیز خسارت دیدند.

وی از ادامه برآورد خسارت در سایر بخش‌ها خبر داد و گفت: البته برآورد میزان خسارت‌های سایر بخش‌های کشاورزی این شهرستان مانند شیلات و دامپروری ادامه دارد.

خردمند گفت: تاکنون 16 پل بین روستایی که دچار آسیب و یا تخریب شده است، شناسایی شده اما هنوز خسارت آن اعلام نشده است و پس از تعیین میزان خسارت متعاقبا اعلام می‌شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location