سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند به نقل از تسنیم امام جمعه نهاوند گفت: ضعف اعتقادات و شبهاتی که دشمنان به ذهن جوانان ما پمپاژ می‌کنند بزرگترین خطرات جامعه امروز است.

حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی‌نیا در اولین جلسه شورای اداری شهرستان نهاوند در سال 98 که عصر امروز در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه خانواده‌ها دغدغه تربیت فرزندانشان را ندارند و خانواده‌ها تصور می‌کنند که این مسئولیت بر عهده آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز آموزش و پرورش فقط به مسائل آموزشی و تحصیلی دانش‌آموزان می‌پردازد و به مسائل پرورشی و آموزش اخلاقی جوانان و نوجوانان اهمیت نمی‌دهد.

امام جمعه نهاوند افزود: امروز جوانان و نوجوانان ما تمایل بسیار زیادی به فضای مجازی دارند در صورتی که فضای مجازی یک فضای ضددینی و ضد اعتقادات اسلامی است.

وی عنوان کرد: متاسفانه ضعف اعتقادات و شبهاتی که دشمنان به ذهن نسل جوان و نوجوانان پمپاژ می‌کنند مهمترین خطر جامعه امروز ماست و باید در این خصوص چاره اندیشی شود.

امام جمعه نهاوند بیان کرد: امروز وضعیت مساجد نیز وضعیت مطلوبی نیست و جوانان به نماز و مسجد کمتر رغبت نشان می‌دهند و در مقابل رغبت بیشتری به فضای مجازی دارند.

مغیثی‌نیا گفت: ماه رمضان فرصت بسیار خوبی است که نوجوانان و جوانان را به مساجد ترغیب کنیم و در مساجد آن‌ها را از حیله و مکر دشمنان و خطرات فضای مجازی آشنا کنیم.

وی تاکید کرد: متاسفانه امروز والدین فقط به فکر تامین زندگی مادی فرزندانشان هستند و به مسائل دینی و اخلاقی فرزندانشان بی‌توجهه هستند در صورتی که باید این طرز تفکر در جامعه اصلاح شود.

مغیثی‌نیا با اشاره به فرارسیدن نمیه شعبان، اظهار داشت: طبق آیات و روایات درجه و ارج منتظران ظهور امام عصر(عج) در دوران غیبت ایشان از یاران پیغمبر(ص) بیشتر است و انتظار ظهور امام عصر(عج) نیز کار ساده‌ای نیست.

وی تصریح کرد: منتظران حضور ولی عصر(عج) باید در درجه اول به واجبات شخصی و اجتماعی پایبند باشند و برای آماده کردن جامعه و خصوصا نسل جوان برای ظهور از هیچ تلاشی کوتاهی نکنند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location