سرخط خبرها

: امام‌جمعه نهاوند:

به گزارش فریاد نهاوند به نقل از خبرگزاری مهر حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی در خطبه‌های نمازجمعه نهاوند با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و انجام واجبات و ترک محرمات، گفت: امام زمان (عج) می‌فرماید ما از نظر علمی به اخبار و احوال شما احاطه داریم و اگر کار خیر کنید خوشحال می‌شویم و اگر کار بدانجام دهید ناراحت می‌شویم؛ پس از خدا بترسید و تقوا داشته باشید و کمک کنید تا شمارا از فتنه‌ها نجات دهیم.

وی در ادامه با اشاره به سخن امام خمینی (ره)، گفت: ایشان فرمودند که انقلاب اسلامی ما نقطه شروع انقلاب جهانی به پرچم‌داری حضرت حجت (عج) خواهد بود.

امام‌جمعه نهاوند ادامه داد: بیان این مهم از طرف امام به معنای امید است و باید توجه داشته باشیم که انقلاب اسلامی قدم اول بود و قدم‌های بعدی باید ادامه پیدا کند.

وی با بازخوانی جنایات و اقدامات دشمنان ایران اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته، گفت: اتفاقاتی که در این مدت افتاده و ایران اسلامی به اینجا رسیده معجزه است لذا نباید از کنار این اتفاقات به‌سادگی بگذریم و این‌ها را برحسب اتفاق و گذر زمان قلمداد کنیم چراکه یقیناً یار و یاوری این نظام را همراهی و حمایت کرده و می‌کند.

حجت‌الاسلام مغیثی با اشاره به رهنمود اخیر مقام معظم رهبری نیز گفت: امت اسلامی امروز با قرار گرفتن بر سر دو راهی عمل به قرآن یا ذلت در برابر استکبار است و متأسفانه برخی کشورهای مرتجع عربی ذلت در برابر استکبار را پذیرفته‌اند و به آنچه قرآن می‌فرماید پشت کرده‌اند.

کشورهای عربی به خاطر عمل نکردن به قرآن و دستورات الهی ذلیل آمریکا شده‌اند

وی با تأکید بر اینکه آل سعود و آل خلیفه و غیره در برابر آمریکا خاضع و در برابر مردم مظلوم یمن و فلسطین و غیره گردن کشی کرده و خلاف قرآن عمل می‌کنند، تأکید کرد: کشورهای عربی به خاطر عمل نکردن به قرآن و دستورات الهی ذلیل آمریکا شده‌اند.

امام‌جمعه نهاوند با اشاره به اینکه عید نیمه شعبان عید نگاه به آینده است و این معنای آن است که به آینده امید داشته باشیم، گفت: آینده ایران اسلامی به دست جوانان است و باید در این راستا توجه ویژه‌ای به مساجد شود چراکه در ابتدای انقلاب و گام نخست انقلاب نقش مساجد و جوانان بسیار تعیین‌کننده بود.

وی با تأکید بر اینکه این انقلاب از مساجد شروع‌شده و در این مدت کانون اجتماع و تصمیم‌گیری‌ها در مقابله با گروهک‌ها و صدام و غیره بوده است، گفت: متولیان فرهنگی و مذهبی در گام دوم انقلاب باید به جذب جوانان به مساجد توجه ویژه داشته باشند.

حجت‌الاسلام مغیثی افزود: امروز مساجد در برابر هجمه‌های دشمن که از طریق فضای مجازی بر جوانان وارد می‌آورد سنگر هستند لذا متولیان مذهبی و فرهنگی باید به جوانان بیشتر مسئولیت دهند تا نقش‌آفرین باشند و در مساجد حضور پیدا کنند.

وی در ادامه با اشاره به اقدام اخیر آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: ملت ایران اسلامی در هفته گذشته همدلی خود با سپاه را نشان دادند و آن‌چنان‌که شایسته بود در برابر یاوه‌گویی‌های آمریکا و اقدامات وقیحانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی قد علم کردند و نشان دادند همه ملت ایران اسلامی پاسدار ارزش‌ها هستند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location