سرخط خبرها

: فرماندار نهاوند:

فرماندار نهاوند گفت: راه‌اندازی صنایع کوچک در نهاوند در دستور کار است.

مراد ناصری عصر یکشنبه در اولین جلسه کارگروه فرش شهرستان نهاوند، گفت: صنعت فرش یک صنعت آمیخته باهنر است که زمینه اشتغال بسیاری از زنان سرپرست خانواده را فراهم کرده است.

وی با اشاره به کم‌هزینه بودن راه‌اندازی شغل‌های کوچک و زودبازده گفت: توسعه کارگاه‌های صنایع‌دستی در قالب کارگاه‌های تولیدی کوچک و زودبازده یکی از مهم‌ترین اهداف وزارت صمت است که خوشبختانه در شهرستان نهاوند نیز اقدامات خوبی انجام‌شده است.

فرماندار نهاوند در ادامه از برگزاری همایش فرش نهاوند طی ماه آینده خبر داد و گفت: این برنامه در راستای معرفی و ارائه فرش نهاوند در بازارهای جهانی برگزار خواهد شد.

در ادامه بیژن ترابیان رئیس اداره رئیس صمت نهاوند اظهار داشت: حدود۲میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان‌قیمت به بافندگان فرش دستی در نهاوند که حدود ۱۵۰ نفر بافنده هستند تعلق می‌گیرد.

وی افزود: برخی کارگاه‌های فرش‌بافی صنایع‌دستی را هم فعال کرده‌ایم تا جایی که برای توسعه مشاغل خانگی ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان‌قیمت در نظر گرفته‌شده است که ۱۵۰ نفر متقاضی ایجاد مشاغل خانگی به بانک‌ها عامل معرفی‌شده‌اند و به‌محض تأمین اعتبار، تسهیلات به متقاضیان که به بانک‌ها معرفی‌شده‌اند پرداخت می‌شود.

رئیس اداره رئیس صمت نهاوند، گفت: ایجاد بازار عرضه و فروش فرش دستباف در مرکز استان و کشور یکی از درخواست‌های بافندگان نهاوندی است زیرا ۳ برند فرش دستباف نهاوند در استان و کشور مطرح هست که به دنبال معرفی این برندها و برجسته سازی آن‌ها جهت صادرات و رونق تولید و ایجاد اشتغال هستیم./مهر

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location