سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند به نقل از تسنیم مدیرکل ‌میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: شهرستان نهاوند ریشه در تاریخ و تمدن دارد و قطعا کشف معبد لائودیسه می‌تواند در زمینه گردشگری شهرستان نهاوند را در سطح بین‌المللی مطرح کند.

علی مالمیر در مراسم آغاز کاوش فصل چهارم معبد لائودیسه که در منطقه دوخواهران نهاوند برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته اعتبار لازم برای آغاز فصل دیگر کاوش معبد لائودیسه در نهاوند تامین ‌و امروز فصل چهارم کاوش معبد لائودیسه آغاز شد.

وی تصریح کرد: برای آغاز فصل چهارم کاوش معبد لائودیسه با رایزنی‌های صورت گرفته 180 میلیون تومان اعتبار برای تملک ملک مورد نظر در منطقه دوخواهران تامین ‌و همچنین برای ادامه کاوش نیز 200 میلیون تومان اعتبار تخصیص داده شد و خوشبختانه فصل چهارم کاوش معبد لائودیسه امروز آغاز شد.

مالمیر افزود: کشف معبد لائودیسه از نظر باستان‌شناسی شهرستان و در استان بسیار با اهمیت و تاثیرگذار است و یک نقش بین‌المللی خواهد داشت.

وی عنوان کرد: کشف معبد لائودیسه می‌تواند گردشگری در شهرستان و استان را متحول کند و در جذب گردشگران خارجی نیز بسیار تاثیرگذار خواهد بود و امیدواریم در بازه زمانی مورد نظر این کاوش به نتیجه برسد.

مدیرکل ‌میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: شهرستان نهاوند ریشه در تاریخ و تمدن دارد و قطعا کشف معبد لائودیسه می‌تواند در زمینه گردشگری شهرستان نهاوند را در سطح بین‌المللی مطرح کند.

مالمیر اظهار داشت: کشف معبد لائودیسه از مطالبات مهم مردم شهرستان است و تعیین تلکیف شدن وضعیت مردم منطقه دوخوهران برای ما بسیار مهم است.

وی تاکید کرد: شهرستان نهاوند در حوزه آثار باستانی یک شهرستان مهم و دارای آثار تاریخی قابل توجهی است و این نشان دهنده غنای فرهنگی و تاریخی این شهرستان است.

مالمیر افزود: تپه تاریخی گیان از جمله آثار تاریخی مهم نهاوند است که قبلا کاوش‌هایی در این منطقه صورت گرفته و نتیجه این کاوش‌ها در موزه‌‌های همدان و تهران به نمایش گذاشته شده است.

وی تصریح کرد: امیدورایم با به نتیجه رسیدن فصل چهارم کاوش معبد لائودیسه و کشف این معبد شاهد تحول عظیم و شگرفی در حوزه باستان شناسی و گردشگری شهرستان و استان باشیم.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location