سرخط خبرها

: امام جمعه نهاوند:

به گزارش فریاد نهاوند به نقل از مهر حجت الاسلام عباسعلی مغیثی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر نهاوند با تبریک عید فطر و اشاره به روایتی از امام علی (ع)، گفت: اعمال انسان قبول نمی‌شود مگر با تقوا، اجتناب از گناه و اخلاص در عمل که هدف از همه عبادات تقواست.

وی با بیان اینکه تقوا به معنای محافظت خود در برابر گناهان دنیا است، گفت: آنهایی که موفق شدند در ماه رمضان روزه بگیرند انشالله خداوند به وعده خود عمل خواهد کرد اما نباید مغرور شوند و آنهایی هم که روزه نگرفتند مأیوس نباشند چراکه هرگاه برگردند خداوند توبه پذیر است.

امام جمعه نهاوند در ادامه ضمن اشاره به روایتی از حضرت علی (ع)، گفت: تقوا یک مقصد است که اگر کسی وارد آن شود به هلاکت نمی‌رسد لذا کسی که به تقوا عمل کند در دنیا و آخرت پشیمان نمی‌شود.

وی با بیان اینکه هرکس به سعادت رسید به وسیله تقوا بود و هرکس خسران دید به واسطه گناهان وی بوده است، گفت: امام (ره) نمونه بارز یک بنده خالص است که بعد از چندین سال عبادت و بندگی هنگام رحلت با قلبی آرام از دنیا رفتند و زندگی جاودانه آخرت را آغاز کردند.

حجت الاسلام مغیثی با تاکید بر لزوم توجه به سخنرانی‌های مقام معظم رهبری در روزهای اخیر، گفت: مقام معظم رهبری روز گذشته فرمودند چیزی که امام پایه گذاری کردند مقاومت است نه تسلیم و سازش در برابر دشمنان.

وی با بیان اینکه خطبه‌های نماز مقام معظم رهبری چراغ هدایت است، گفت: سخنان مقام معظم رهبری در همه زمینه‌های زندگی فردی و اجتماعی به عنوان یک راهبرد است.

امام جمعه نهاوند در ادامه با اشاره به گناهان رایج در جامعه نظیر بی حجابی‌ها، روزه خواری در ایامی که گذشت و غیره گفت: بی حجابی و اشاعه گناهان و منکرات در جامعه دهن کجی به احکام اسلام است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location