سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند به نقل از مهر، حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران جمعه نهاوند ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، گفت: امروز دشمن تلاش می‌کند جوانان از مسجد فاصله بگیرند لذا من و شما وظیفه‌داریم با عمل به وظایف دینی خود نگذاریم دشمن در این توطئه موفق باشد.

وی با اشاره به روایتی از امام صادق (ع)، گفت: کنار گذاشتن گناه و انجام اعمال صالح موجب عزت‌نفس و عاقبت‌به‌خیری می‌شود لذا خود و شما را به رعایت تقوای الهی که همان انجام واجبات و ترک محرمات است توصیه می‌کنم.

امام‌جمعه نهاوند با اشاره به رهنمودهای امام خمینی (ره)، گفت: مردم شکست انقلاب را هرگز تحمل نمی‌کنند چراکه این مردم با آگاهی انقلاب با شاه و آمریکا مقابله کردند.

وی ۲۰۰ هزار شهید دفاع مقدس، ۱۷ هزار شهید ترور و شهدای مدافع حرم را نشانه بارز آگاهی و مجاهدت مردم برای مقاومت در برابر ظلم مستکبرین عنوان کرد و گفت: شهدای ما سرمایه‌های کمی نیستند که برای انقلاب خرج شده و کمال بی‌دینی و ناجوانمردی است اگر کسی فکر کند ۳۰۰ هزار جوان این مملکت شهید شدند تا ما خوش زندگی کنیم و به هوس دنیا برسیم.

عامل موفقیت جبهه مقاومت در منطقه مقاومت بود

حجت‌الاسلام مغیثی اظهار کرد: تا پای جان به دفاع از آرمان‌های این انقلاب و نظام خواهیم پرداخت و خدا نیاورد روزی که غیرازاین باشد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در روزهای اخیر و دیدار ایشان با نخست‌وزیر ژاپن، گفت: گفتمان مقاومت به معنای جنگ‌طلبی و خشونت‌طلبی نیست.

وی گفت: یک عده که با مقاومت مخالفند یا وابسته با دشمنند یا نمی‌دانند معنای مقاومت چیست و یا ترسو هستند و می‌پندارند مقاومت در برابر دشمن یعنی جنگ که باید به آنها گفت این‌چنین نیست.

امام‌جمعه نهاوند بابیان اینکه مقاومت یعنی برنامه‌ریزی برای عبور از موانعی که دشمن برای ما به وجود آورده است، گفت: از اول انقلاب هم این‌گونه بوده به طوری که شاه که ساقط شد گروهک‌ها آمدند، گروهک‌ها رفتند صدام آمد و دراین‌بین تنها عامل موفقیت ما مقاومت بود.

وی با اشاره به اهمیت مقاومت در حوادث بعد از دفاع مقدس همچون فتنه‌های داخلی و منطقه‌ای داعش که برای از بین بردن ایران اسلامی به کار گرفتند، گفت: در این حوادث مقاومت موجب پیروزی جبهه اسلام شد نه مذاکره و سازش با دشمن!

حجت‌الاسلام مغیثی با اشاره به سفر بدون هماهنگی مسئولین آمریکا در اوایل انقلاب به ایران، گفت: امام در آن زمان فرمودند کسی حق صحبت کردن با این‌ها را ندارد و آن‌ها هم بازگشتند و بعدازآن رئیس‌جمهورشان در زمان گفت ایران مارا تحقیر کرد! امام فرمودند بله تحقیر می‌کنیم این ابتدای تحقیرهای آمریکا است.

وی ادامه داد: آمریکا و هم‌پیمانانش ۵۰ سال این مردم را تحقیر و غارت کردند لذا امروز در برابر مقاومت باید تحقیر شوید که نمونه آن دیدار نخست‌وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری به‌قصد تسلیم کردن نامه آمریکا بود که رهبری معظم انقلاب با درایت فرمودند ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی‌دانیم چراکه آن‌ها توطئه‌هایی در این قالب در نظر دارند.

امام‌جمعه نهاوند تأکید کرد: اندیشه مقاومت قدرتمندترین سلاح یک ملت در برابر دشمن است و در این زمینه مقاومت حزب‌الله لبنان و فلسطین در برابر ۵۰ سال جنایت اسرائیل مصداق بارز موفقیت است همچنان که مردم خواستار مقاومت و اقتدار جبهه مقاومت هستند.

وی با اشاره به راهپیمایی ۱۲۰ کشور در روز جهانی قدس، گفت: این نشان می‌دهد مقاومت در بین امت اسلامی و غیر اسلامی رواج پیداکرده و پیام آن این است که دوام انقلاب به مقاومت است.

اروپا به‌عنوان پادوی آمریکا توقعاتی نابجا از ایران دارد

حجت‌الاسلام مغیثی بابیان اینکه ایران اسلامی همواره بر محور مقاومت قرار دارد، گفت: تا هرزمانی که آمریکا از دشمنی دست برندارد ایران اسلامی هم از مواضع حق خود کوتاه نخواهد آمد.

وی با اشاره به حادثه نفت‌کش‌ها در دریای عمان، گفت: امریکا سعی می‌کند این اتفاق را به ایران نسبت دهد اما ایران اولین کشوری بود که به نجات خدمه این کشتی شتافت.

امام‌جمعه نهاوند تأکید کرد: این‌ها تماماً برنامه‌های عوامل صهیونیست و آمریکا است و به دنبال ناامن نشان دادن منطقه‌اند تا آمریکا را به‌عنوان کدخدای این محل انتخاب کنند تا ایران را کنار بزنند.

وی بابیان اینکه این‌یک توطئه است و یقیناً ایران در این قضیه بی‌تقصیر است، گفت: ایران همیشه خواهان امنیت و ثبات در منطقه بوده و خواهد بود.

حجت‌الاسلام مغیثی با بازخوانی جنایات و ایجاد ناامنی آمریکا در کشورهای همسایه ایران و منطقه، گفت: امریکا خود عامل ناامنی در کشورهای منطقه است.

نیروی انتظامی با کشف حجاب و هنجارشکنی در نهاوند برخورد کند

امام‌جمعه نهاوند با حمایت از طرح جمع‌آوری سد معبر در خیابان‌های نهاوند به خصوص خیابان سعدی، گفت: پیاده راه حق همه مردم است و کسی حق تجاوز به پیاده راه را ندارد و باید به قانون احترام بگذارند.

وی در ادامه به اشاره به لزوم و ضرورت برخورد نیروی انتظامی با عوامل کشف حجاب در معابر عمومی و شهری نهاوند، گفت: زن و مردی که غیرت داشته باشند اجازه کشف حجاب به خود را نمی‌دهند و نیروی انتظامی باید با کشف حجاب به‌صورت جدی برخورد کند چراکه این‌ها عوامل دشمن هستند و می‌خواهند هنجارشکنی کنند تا ارزش‌های اسلامی در کشور از بین برود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location