سرخط خبرها

فرق ندارد كجا باشيد ، مركز شهر ، پارك هاي عمومی و حتي ادارات ، موش همه جا هستند و اين روزها به مهمان ناخوانده اي براي مردم نهاوند تبديل شده است.

با گسترش خدمات رفاهي و اجتماعي شهرداري ها ، اجراي طرح هاي زيبا سازي و ساماندهي جوي ها و بهره گيري از سطل هاي زباله مكانيزه ، كمتر كسي تصور مي كند كه افزايش تعداد حيوانات موذي از جمله موش ، به معظلي جدي براي مردم نهاوند تبديل شود.

با گرم شدن هوا ، تعداد موش هايي كه در هر نقطه شهر به راحتي زندگي مي كنند رو به افزايش گذاشته تا جايي كه حتي در برخی از مراکز عمومی شهر نهاوند ، بوستان ها ، خيابان ها و كوچه ها و حتي در ادارات نيز اين حيوانات موذي كه ناقل ده ها بيماري هستند به راحتي عبور مي كنند و با خيال آسوده از اين كه هيچ دستگاهي متولي مبارزه به آن ها نيست ، به زندگي و زاد و ولد مي پردازند.

هر چند كه علاوه بر موش ، سگ هاي ولگرد نيز بلاي جان مردم نهاوند شده و به راحتي در خيابان هاي اصلي تردد مي كنند، ولي افزايش تعداد اين حيوانات موذي به معظلي جدي براي سلامتي مردم تبديل شده و لزوم برخورد سريع با آن ها را از سوي مسئولان مي طلبد. برخي از مردم نيز از وجود موش در محل زندگي خود گلايه داشته و خواستار رسيدگي مسئولان شهرداري و بهداشت به حل اين مشكل شدند.

يكي از ساكنين منطقه شهرک شهید حیدری به خبرنگار ما گفت : تعدد موش ها در این منطقه باعث شده که این حیوان موذی به راحتي وارد خانه مردم شود و بسياري از زيرزمين ها، پارکینگ های اين خانه ها از حضور موش در امان نیست.

يكي از كسبه خيابان عارف نيز در اين رابطه گفت: اغلب مغازه داران و کسبه ای که در اين خيابان مستقر هستند از وجود موش در انبار كالاها و مغازه خود خبر مي دهند.

وي كه نخواست نامش در خبر ذكر شود افزود: در حالي كه تكنولوژي هاي نوين در جامعه رو به گسترش است ، كسبه اين منطقه مجبورند با استفاده از تله موش ، اقدام به دفع آفت كنند.

امیدواریم دستگاه های متولی هرچه سریعتر اقدام به مبارزه و از بین بردن این حیوان موذی با توجه به انتقال بیماری برای انسان را در ستور کار قرار دهند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location