سرخط خبرها

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نهاوند گفت: تنها مرجعی که صلاحیت تائید یا جعلی بودن امامزدگان را دارد، سازمان اوقاف و امور خیریه است که نسبت به امامزاده بودن یا نبودن بقاع متبرکه صلاحیت اظهار نظر کند.

حجت الاسلام فیض الله اسد پور بیان کرد: در خصوص بقاع متبرکه مورد احترام که ملجاء و پناهگاه مردم بوده و دارای قدمت و سابقه تاریخی و مورد توجه علما و قاطبه مردم بوده، [آنها] را نباید به بهانه‌های واهی مورد خدشه قرار داد که تخریب چهره این اماکن تبعات سویی خواهد داشت.

وی افزود: کارشناسان اداره اوقاف چیزی در مورد اینکه امامزاده دوخواهران ، امامزاده هست یا نیست نگفته‌اند و ما نیز حرفی ابلاغ نکرده‌ایم لذا تاکنون درخواست بررسی هم داده نشده و اگر درخواستی شود ملاک و معیار ما سازمان اوقاف است.

این درحالیست که مهدی رهبر سرپرست گروه کاوش لائودیسه و باستان شناس ارشد کشوری پیش از این در جمع خبرنگاران ، وجود امامزاده ای منتسب به خواهران امام رضا(ع) را رد کرده و گفته است، نهاوند اصلا در مسیر بصره نبوده که از این مسیر کسی از فرزندان و نوادگان ائمه بخواهد سفر کند...

البته با وجود این ابهامات ، اداره اوقاف و امور خیریه می تواند با استناد به شجره نامه ، این امامزاده را تائید یا رد کند، امیدواریم این موضوع هرچه سریعتر از طرف سازمان اوقاف و امور خیریه تعیین تکلیف شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location