سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند به نقل از مهر، حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران نهاوند با اشاره به روایتی از امام رضا (ع)، اظهار کرد: امام در روایتی می‌فرمایند کسی که به‌روزی حلال خود قانع باشد زندگی راحت‌تری دارد.

وی بابیان اینکه یکی از آفت‌های زندگی‌های امروز رقابت‌ها و قانع نبودن به حداقل‌ها است، تصریح کرد: قرآن می‌گوید اگر کسی ایمان داشته باشد و عمل صالح انجام دهد در دنیا به او حیات طیبه می‌دهیم لذا آمال دنیوی باید کنار گذاشته شود.

امام‌جمعه نهاوند، گفت: تمام کسانی که امروز به مفاسد اخلاقی، اقتصادی و سیاسی گرفتار می‌شوند به سبب حرص و طمع است.

وی در ادامه با اشاره به رهنمودهای امام خمینی (ره)، گفت: امام راحل فرمودند آمریکا از انگلیس بدتر است و انگلیس نیز از آمریکا و شوروی نیز از هردوی این‌ها، بر همین اساس امام حکومتی بر پایه اسلام ناب محمدی تشکیل داد که ۴۰ سال است با عزت و اقتدار رو به توسعه و پیشرفت است.

حجت‌الاسلام مغیثی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری و لزوم توجه به آن‌ها، گفت: مقام معظم رهبری دربیانی فرمودند که نماز جمعه از ثمرات شیرین نظام است که برکات منحصربه‌فردی دارد.

وی با اشاره به اینکه نماز جمعه سه رکن دارد که همان ارکانی است که اصل انقلاب را به وجود آورده است، گفت: نماز جمعه به برکت رهبری امام، مکتب شیعه و امامیه و بسیج و اجتماع مردمی روزبه‌روز قدرتمندتر شده است.

امام‌جمعه نهاوند، افزود: نماز جمعه نماد این سه عامل است چراکه هم باید از طرف رهبری و ولایت تائید شود، باید با جماعت انجام شود و در نماز جمعه باید معارف دین و مصالح و مفاسد جامعه گفته شود، بنابراین در بین نهادهای انقلاب نماز جمعه برکات منحصربه‌فردی دارد چون نماد مهم‌ترین عوامل پیروزی و ماندگاری انقلاب است.

کارنامه ۲۰۰ ساله انگلیس در ایران سیاه است

وی ادامه داد: کارنامه ۲۰۰ ساله انگلیس در ایران سیاه بوده و هست و امروز هم خیال می‌کنند ایران، همان ایران زمان قاجار است.

حجت‌الاسلام مغیثی بابیان اینکه یک بچه دبستانی هم به گفته‌های انگلیس مبنی بر توقیف نفت کش، می‌خندد، گفت: نفت‌کش انگلیس در آب‌های ایران قوانین ما را نقض کرد و کشتی آن‌ها توقیف شد بعد آن‌ها می‌گویند چرا این اقدام صورت گرفته! شما چرا کشتی نفت‌کش ایران را بدون هیچ تخلفی توقیف کرده‌اید آیا اقدام شما قانونی است؟ این زیاده‌خواهی و پررویی از خوی استکباری آن‌ها نشأت می‌گیرد.

امام‌جمعه نهاوند با تأکید بر اینکه اسلام آمریکایی و شیعه لندنی دو لبه یک قیچی علیه اسلام ناب محمدی است، گفت: شیعه‌ای که بر طبل تفرقه می‌کوبد و وهابیون هر دو دشمنان اسلام هستند.

وی افزود: امروز دنیا تغییر کرده است و مسلمانان جهان در هیچ کجا اجازه نمی‌دهند تعرض دشمنان اسلام و مسلمین بی‌پاسخ بماند و هر جا که دشمنان بزنند، می‌خورند و به همین دلیل است که ترامپ دیوانه سر جای خود نشسته است.

حجت‌الاسلام مغیثی بابیان اینکه ایران اسلامی به حدی از توان رسیده است که اگر آمریکا و هر کشور دیگری عملی انجام دهد قطعاً بی‌پاسخ نخواهد گذاشت، گفت: عزت و اقتدار ایران اسلامی به‌واسطه شهادت‌طلبی و مقاومت رزمندگان سپاه، ارتش و بسیج است.

وی با اشاره به شناسایی ۱۷ جاسوس آمریکایی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج)، گفت: این‌ها نشان می‌دهد که اقتدار نظامی، امنیتی ایران به حدی است که می‌تواند به آمریکا و انگلیس لطمه بزند و این نوچه‌های منطقه‌ای آن‌ها عددی نیستند.

امام‌جمعه نهاوند با اشاره به اینکه مردم ما پشتیبان ارتش، سپاه، دولت و سربازان گمنام امام زمان (عج) هستند و هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهند دشمن به ایران اسلامی نفوذ کند، گفت: درگذشته و ابتدای انقلاب مرکز هفتگی نماز جمعه محل توجیه، بصیرت و امدادرسانی و اعزام رزمندگان به جبهه بوده است و امروز یکی از اهداف دشمن خلوت کردن سنگر نماز جمعه است و ما وظیفه‌داریم این سنگر را حفظ کنیم.

وی با تأکید بر اینکه باید قدر نظام و انقلاب را بدانیم، گفت: جانشین فرمانده سپاه در برنامه‌ای اعلام کردند که در ۴۰ سال گذشته سپاه ۴۰ هزار شهید تقدیم اقتدار ایران اسلامی کرده است لذا باید این سرمایه‌گذاری را قدر بدانیم و نگذاریم دشمنان بر این آب‌وخاک نفوذ کنند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location