سرخط خبرها

: فرمانده انتظامی نهاوند:

فرمانده انتظامی نهاوند گفت: یک مورد پرونده هتک حیثیت و مزاحمت اینترنتی که عکس‌های شخصی یک نفر را در فضای مجازی و اینترنت منتشر کرده بود توسط کارشناسان پلیس فتا در نهاوند دستگیر شد.

سرهنگ شا احمد ساکی فرمانده انتظامی نهاوند گفت: هتک حیثیت و تجاوز به شأن و شخصیت و آبروی افراد بی‌شک از جرایم مهم بوده و بیشتر پرونده‌های متشکله در پی سهل‌انگاری افراد و یا عدم آگاهی نسبت به استفاده از فضای مجازی می‌باشد.

وی بیان کرد: در پى مراجعه یکی از شهروندان نهاوندی مبنى بر انتشار عکس‌های شخصی اش و مزاحمت اینترنتی با ارسال پیام‌های توهین‌آمیز از سوى فردى ناشناس رسیدگى به پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

ساکی افزود: باتوجه به اظهارات شاکی و اقدامات کارآگاهان سایبری مشخص شد متهم یا متهمان با ایجاد صفحه‌ای به نام شاکی و انتشار تصاویر خصوصی و درج مطالب کذب باعث مزاحمت و هتک حیثیت شده بودند که با بررسی مدارک ارائه شده توسط شاکی، متهم مورد شناسایی قرار گرفت وبا هماهنگی مراجع قضائی دستگیر شد.

وی اظهار داشت: طی بررسی‌های انجام شده مشخص شد متهم تصاویر شاکی را از صفحه شخصی اش استخراج می‌کرده است و از این طریق برای وی مزاحمت ایجاد می‌نموده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از الزامات فعالیت در این شبکه‌ها است، به عموم مردم توصیه کرد: از انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی خود در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند و به هیچ وجه آن‌ها را در اختیار دیگران، حتی نزدیکان خود قرار ندهند و حتی‌الامکان به منظور جلوگیری از سو استفاده‌های احتمالی، تصاویر و فیلم‌های خانوادگی و خصوصی خود را در دستگاه‌هایی که به اینترنت متصل نیست، ذخیره کنند.سرهنگ ساکی با تاکید

بر اینکه شبکه‌های اجتماعی آلبوم خانوادگی نیستند و نباید تصاویر و محتوای شخصی و محرمانه از طریق این شبکه‌ها به نمایش و در معرض دید عموم قرار بگیرد، تصریح کرد: فضای مجازی محلی برای ایجاد مزاحمت برای دیگران و سرگرمی نیست و هرگونه ایجاد مزاحمت و سلب آسایش کاربران در فضای مجازی جرم بوده و برابر قانون با فرد خاطی برخورد می‌شود. کاربران می‌بایست به افراد غریبه‌ای که در فضای مجازی خود را با عناوین مختلفی معرفی می‌کنند به هیچ عنوان اعتماد نکنند و اطلاعات شخصی خود را هرگز در اختیار آن‌ها قرار ندهند.

فرمانده انتظامی نهاوند گفت: پلیس فتا به‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location