سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند به نقل از تسنیم فرماندار نهاوند گفت: در دو سال اخیر بیش از ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و ایجاد زیرساخت‌ها در سراب‌های نهاوند هزینه شده است.

مراد ناصری اظهار داشت: در طول 16 ماه گذشته بیش از 10 میلیارد تومان اعتبار در سراب‌های گیان، فارسبان و گاماسیاب برای ایجاد زیرساخت‌های لازم مانند احداث آلاچیق، سکوی نشیمن، سرویس بهداشتی، آسفالت راه دسترسی، روشنایی جاده ورودی و رفع مشکلات آنتن‌دهی تلفن همراه و غیره هزینه شده است.

وی تصریح کرد: شهرستان نهاوند در بخش گردشگری ظرفیت‌های زیاد و قابل توجهی دارد اما باید برای گردشگری نهاوند برندسازی کنیم.

ناصری افزود: سراب‌های شهرستان ظرفیت بزرگی دارند و در نوع خود بی‌نظیر هستند و ما باید تلاش کنیم که این ظرفیت را به عنوان پایلوت گردشگری در سطح دنیا معرفی کنیم.

وی عنوان کرد: متاسفانه ظرفیت و پتانسیل نقاط گردشگری شهرستان خصوصا سراب‌های نهاوند در سال‌های گذشته مورد بی‌مهری قرار گرفته و به آن‌ها کمتر توجه شده است.

فرماندار نهاوند بیان کرد: در حال حاضر سراب‌های شهرستان در مقایسه با دو الی سه سال قبل پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند و زیرساخت‌های گردشگری مناسبی در این سراب‌ها ایجاد شده است و همین امر نیز باعث افزایش آمار گردشگران در شهرستان شده است.

ناصری تاکید کرد: سراب‌های نهاوند باید شناسنامه‌دار شوند زیرا با توجه به آب‌ و هوای خوب و طبیعت بکر این سراب‌ها این امر امکان‌پذیر است و مراکز دانشگاهی نهاوند نیز باید در این زمینه ورود پیدا کند.

وی گفت: همچنین اخیرا با بازدید معاون امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان در نهاوند حضور یافته و ضمن بازدید از سراب‌های شهرستان هفت میلیارد تومان اعتبار ویژه برای سه سراب‌ شهرستان اختصاص دادند که این اعتبار ویژه جذب شد.

ناصری اظهار داشت: این اعتبار به‌منظور ساماندهی و تقویت زیرساخت‌های گردشگری در سه سراب گیان، گاماسیاب و فارسبان در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: همچنین در سراب فارسبان نیز راه دسترسی و ورودی این سراب زیرسازی و آسفالت، روشنایی سایت سراب و احداث آلاچیق و سکوی نشمین انجام شده است و احداث سرویس بهداشتی و باکس‌های زباله نیز در حال انجام است.

ناصری با بیان این‌که خوشبختانه امروز زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان فراهم شده است، افزود: نهاوند در زمینه گردشگری ظرفیت‌های بالقوه زیادی دارد و همه مسئولان شهرستان باید دست‌به دست هم دهیم و این ظرفیت‌ها را به بالفعل تبدیل کنیم.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location