سرخط خبرها

به قلم: معصومه کمالوند

چهارمین روز از هفته دولت با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار و مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان و مسئولین شهرستان با ادای احترام به مقام شامخ شهدای شهرستان و دیدار با خانواده شهید کارمند ناصر شهبازی همراه شد.

شهید ناصر شهبازی درجنگ تحمیلی عراق علیه ایران درسال ۶۳ درشهرسرپل ذهاب کرمانشاه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شرایط انتخابات در نهاوند حساس‌تر است

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان در شورای اداری شهرستان حضور یافت و گریزی زد به وضعیت تبلیغات های زودهنگام کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس یازدهم و از شب نشینی های برخی مدیران با کاندیداها هم گفت.
مصطفی آزادبخت شرایط انتخابات در نهاوند را حساس دانست و از مدیران بعنوان نماینده دولت در انتخابات خود را وامدار و درگیر هیچ حزب و جناحی نکنند.آزادبخت با بیان اینکه، انتخابات امتحان برجسته و صحنه حساسی است، تاکید کرد؛متولیان انتخابات حق ندارند در انتخابات در گیر احزاب بشوند

وی اجرای انتخابات را به مشابه تنگه احد دانست و گفت؛ آن را در انتخابات به ما سپرده اند، برای انتخابات بدهکار و وامدار احدی نیستیم با حفظ احترام به همه کاندیداها، خودمان را هزینه هیچ کس نمیکنیم.

مجریان انتخابات صداقت ندارید کناربکشید

وی خطاب به مجریان انتخابات تاکید کرد: در نهاوند کار حساس تر است ، رقابت جدی می شود، هرکس نمی تواند صادقانه بی طرف باشد کنار بکشد.

ممکن است برخی حفظ ظاهر کنند شاید تا خذودی کار پیش برود اما احتیاجی نداریم حفظ ظاهر کنیم، کم فروشی نکنیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان از فعالیت های انتخاباتی برخی مدیران شب نشینی های آن ها هم گفت و تذکر داد که شنیده ایم برخی مدیران با کاندیداها شب نشینی دارند میگوییم که بدانند متوجه ایم و حساب کار دست شان باشد.

آزادبخت گفت: حجت الاسلام مغیثی سال‌ها در محضرایشان سال های ۷۳،۷۴ در نهاوند مسئولیت داشتیم بهره مند می‌شدیم وخدمت بهرام نیا نماینده شهرستان هم ارادت داریم.

وی تصریح کرد: نهاوند با قدمت ۷هزار ساله و شهدای شاخصی از جمله شهید حیدری شهدای ابوذر و شهید امیدی و شهدایی که هرکدام در هر زمان خاص خودش رسالت خود را انجام داده اند.

پرونده ساواک شهدای ابوذر را در زمان مسئولیتم درنهاوند مطالعه کرده‌ام.

آزادبخت حواشی و اختلافات را در گذشته عامل توسعه نیافتگی نهاوند دانست و گفت: با گزارش عملکردی که از فرماندار در این جلسه شنیدم رنگ توسعه به شهرستان برگشته است.

فرماندار نهاوند هم در شورای اداری شهرستان با بیان اینکه معتقدم که در حوزه گردشگری شهرستان، اندازه ۴۰سال کار شده است، افزود؛تقویت زیر ساخت ها و امکانات از جمله روشنایی، آسفالت راه دسترسی و ...در سراب های گیان فارسبان و گاماسیاب از جمله آنهاست.به گفته مراد ناصری ، با احداث سردخانه ۱۰هزار تنی با سرمایه گذاری ۱۳۰میلیارد تومان بخشی از مطالبات کشاورزان و باغداران پاسخ داده می شود و پایان خام فروشی محصولات باغی نهاوند است.وی تاکید کرد؛در حوزه راه نهاوند کارگاه راه سازی در ورودی های شهرستان شده است و بهترین دوران خود را سپری می کند.ناصری در بحث انتخابات هم تاکید کرد؛انتخابات آبروی نظام است با اطمینان می گویم امانتدار خوبی خواهیم بود و سالم ترین انتخابات را در نهاوند برگزار خواهیم کرد.

تا امروز شفاهی گفتیم که همکاران بعنوان مجری انتخابات و نماینده فرماندار وارد تبلیغات و حمایت از کاندیدای خاص نشوند وارد حواشی نشوند.

در نهاوند مثل سایر شهرستان ها تبلیغات زودهنگام انجام شد.

مدارس نفتی در استان نداریم

پورداوود مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: استان همدان در بخش استانداردسازی سیستم گرمایشی رتبه اول کشور را دارد و با حمایت های استاندار و نوسازی مدارس در استان همدان هیچ مدرسه ای نداریم که از بخاری نفتی استفاده کند.

پورداود تصریح کرد:در استان همدان ۱۵۱۳ مدرسه داریم که تقریبا یک سوم آن ها فرسوده می باشند و نیاز به مقاوم سازی یا نوسازی دارند و برای اینکه بتوانیم مدارس فرسوده را نوسازی کنیم به کمک خیّرین عزیز نیازمندیم.

مدیر کل نوسازی مدارس استان هم گفت: حدود ۱۰۸ هزار مدرسه در کشور داریم که ۴۰ هزار مدرسه خیرساز می باشد؛ به عبارت دیگر ۴۰ درصد مدارس کشور خیرساز می باشد. تیموری تصریح کرد؛ مجمع خیرین مدرسه ساز از سال ۷۷ با ۵۵۰ میلیون تومان آغاز به فعالیت کرد که در سال ۹۸ اعتبار ما از محل خیرین مدرسه ساز به ۴۲ میلیارد رسیده است. وی سرآمد خیرین مدرسه ساز استان همدان را خیرآموزشگاه حمیدی دانست.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location