سرخط خبرها

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نهاوند گفت: احداث و تعمیر بیش از ۲ هزار و 700 واحد مسکن خسارت‌دیده از سیل به عنوان سهمیه مرحله دوم بازسازی واحدهای مسکونی نهاوند ابلاغ شد.

علیرضا نثاری اظهار کرد: احداث و تعمیر بیش از 2 هزار و 700 واحد مسکن خسارت‌دیده از سیل فروردین ماه سال جاری به عنوان سهمیه مرحله دوم بازسازی واحدهای مسکونی نهاوند ابلاغ شد.

وی گفت: در مرحله اول کار بازسازی واحدهای آسیب‌دیده از سیل در نهاوند 618 فقره واحد احداثی، 310 فقره واحد تعمیری و 155 فقره واحد معیشتی به بانک‌ها معرفی شدند که هم اکنون در مرحله پرداخت تسهیلات قرار دارند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نهاوند افزود: در مرحله اول تا کنون 21 میلیارد تومان به صورت‌ وام بانکی و 9.5 میلیارد تومان‌ هم‌ به صورت‌ بلاعوض به آسیب‌دیدگان‌ پرداخت شده است.

وی به جزئیات سهمیه مرحله دوم اشاره کرد و افزود: در این مرحله از بازسازی، یک‌هزار و 174 فقره واحد روستایی و 418 فقره واحد شهری به صورت احداثی، یک‌هزار و 200 فقره به صورت تعمیری و 940 فقره معیشتی در سهمیه ابلاغی تعیین شده است.

نثاری به میزان پرداخت تسهیلات اشاره کرد و گفت: میزان تسهیلات پرداختی برای واحدهای شهری 50 میلیون تومان وام به همراه 21 میلیون تومان کمک بلاعوض و برای واحدهای روستایی هم 40 میلیون تومان وام بانکی به همراه 16 میلیون تومان کمک‌بلاعوض بوده است.

وی در پایان گفت: به منظور تعیین میزان خسارت به واحدهای مسکونی شهرستان تعداد 10 هزار و 400 واحد مسکونی و معیشتی مورد بازدید قرار گرفتند که 4 هزار و 760 واحد واجد شرایط بازسازی شناخته شدند که از این تعداد 2 هزار و 500 واحد احداثی و 2 هزار و 360 واحد نیز تعمیری تعیین شدند./فارس

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location