سرخط خبرها

 سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند گفت: همزمان با سراسر کشور سرشماری کلنی های زنبورداری از زنبورستان‌های شهرستان از ششم مهر سال جاری آغاز می شود.

کمالی نژاد با اشاره به اینکه هماهنگی های لازم به منظور جلوگیری از تردد کندوها زنبور عسل با مراکز خدمات کشاورزی توسط اداره بهبود تولیدات دامی شهرستان انجام شده افزود: کار هماهنگی و جلوگیری از جابجایی کندوها با همکاری فرماندهی ها و نیروی انتظامی سطح شهرستانها انجام شده خواهد شد .

وی افزود: کار آمارگیری و سرشماری زنبورداری از زنبورستان ها توسط کارشناسان پهنه مدیریت و مراکز مربوطه در سطح شهرستان انجام خواهد شد و هر مرکز توسط کارشناسان با مراجعه به زنبورداری ها و اخذ آمار وسرشماری کلنی ها نسبت به ورود اطلاعات در سامانه مربوطه اقدام خواهند نمود.

سرپرست جهاد کشاورزی نهاوند گفت: براساس آخرین آمارگیری در سال گذشته تعداد ۲۱۰ نفر به زنبورداری حرفه ای اشتغال دارند و تعداد ۴۵هزار کلنی زنبور عسل مدرن در سطح شهرستان وجود دارد .

علی کمالی نژاد افزود: از این تعداد کلنی زنبور عسل در سطح شهرستان میزان ۴۵۰ تن عسل تولیده شده است.

کمالی نژاد گفت: با توجه به پراکندگی زنبورستانهاو تعداد زنبورداران شهرستان لازم است در صورت عدم مراجعه کارشناسان سرشماری ،زنبورداران محترم با مراجعه به مراکز خدمات جهاد کشاورزی کلیه اطلاعات کندوها را اعلام نمایند.

کار سرشماری کلنی های زنبور عسل در شهرستان تا نوزدهم مهرماه با هماهنگی و پیگیری اداره بهبود تولیدات دامی شهرستان ادامه خواهد داشت.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location