سرخط خبرها

مشکل کجاست؟ صدا و سیما چرا نمیتونه این مشکل رو حل کنه؟

اول اینکه امروز مشکل تویسرکان حل شد، پریروز هم مشکل نهاوند و اسدآباد حل شد. و در شهرهای بزرگ مشکل نداریم فقط تعدادی از روستاها باقی مونده.

اما علت: سازمان صداوسیما بدلیل خرید پخش فوتبال های بین المللی فقط مجوز پخش در شبکه داخل ایران را داشته و نباید این فوتبالها از ماهواره پخش شود (چون سیگنال ماهواره در اقصی نقاط دنیا قابل دریافت است) به همین دلیل صداوسیما قادر به پخش فوتبال از شبکه های سراسری که بروی ماهواره قرار دارند نمیباشد و ناگزیر در زمان پخش فوتبال از شبکه سه و ورزش که از ماهواره پخش میشوند برنامه ای غیر از فوتبال پخش میشود و تنها بروی خطی که از تهران و از طریق فیبر نوری به مراکز استانها منتقل میشود قابل دریافت است.

انتقال هر نوع سیگنال به فرستنده های زمینی یا از طریق ماهواره است و یا از طریق فیبر نوری. فیبر نوری به هر عنوان در ایران منحصرا توسط شرکت مخابرات (داخل شهری) و شرکت ارتباطات زیرساخت ایران که از ارگانهای دولتی و زیر مجموعه وزارت ارتباطات (بین شهری) انجام میشود.

تمامی تجهیزات و امکانات مورد نیاز انتقال سیگنال توسط صدا و سیما در ایستگاههای رادیو و تلویزیونی مهم از جمله نهاوند ۳سال پیش نصب گردیده و منتظر راه اندازی از طرف شرکت زیرساخت ایران میباشد. (اگرچه این انتظار خیلی طولانی شده)

صدا وسیمای مرکز همدان با توجه به نیاز مردم به دیدن فوتبالهای اروپایی اقدام به راه اندازی موقت چندین فرستنده دیجیتال تلویزیونی بخصوص نهاوند با هزینه چندمیلیاردی نموده و موقتا سیگنال رسانی رو از طریق فرستنده ها به صورت دست به دست و به دشواری تامین نموده که در نهایت برای داشتن سیگنال پایدار باید فیبر نوری ایستگاهها توسط شرکت ارتباطات زیرساخت ایران راه اندازی گردد.

که متاسفانه علیرغم پیگیری های زیاد انجام نشده و علت را بدهی و هزینه بر بودن اعلام کردند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location