سرخط خبرها

به قلم : معصومه کمالوند

اجرای طرح پیاده راه سعدی نهاوند با اعتباری بالغ بر 3میلیارد تومان از فردا توسط پیمانکار شهرداری آغاز بکار خواهد شد برای اجرای فاز نخست این طرح ، یک میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که در سال جاری(98) اجرا و فاز دوم هم سال آینده (99) با اعتباری بالغ بر یک و نیم تا 2میلیارد به اتمام خواهد رسید و بنا به وعده های عنوان شده این پروزه تا 3ماه نخست سال 99اتمام و تحویل داده خواهد شد.

پیش از این خیابان سعدی دراختیار دستگاه‌های خدمات رسانی برای عملیات زیر ساختی آب، برق، گاز ، مخابرات و...قرار گرفته بود.

پیش از این قرار بود این دستگاه های خدمات رسان تا ۱۵مهرماه زیرساخت های لازم را برای پیاده راه کردن این خیابان انجام و خیابان برای آغاز عملیات زیرسازی در اختیار شهرداری قرار بگیرد که در نهایت 29 مهرماه اعلام شد که از اول آبان شهرداری با تحویل گرفتن خیابان سعدی از دستگاههای خدمات رسان، اجرای طرح پیاده راه را آغاز خواهد کرد.

اجرای پیاده راه سعدی یکی ازاقدامات حوزه ساماندهی بافت فرسوده شهری است که سال گذشته اعتباراتی برای آن از همین محل اختصاص داده شد که هنوز اعتباری تخصیص نیافته است.

کسبه های سعدی نگران کاسبی نباشند

شهردار نهاوند با بیان اینکه به کسبه های خیابان سعدی یقین می دهیم که در زمان اجرای پروژه مشکل و مانعی در کسب و کار آنها رخ نخواهد داد و البته هیچ گونه مجوز حفاری هم در این منطقه که در طرح پیاده راه قرار دارد صادر نخواهد شد.

محمد حسین پور گفت: اجرای پیاده راه خیابان سعدی (قیصریه) مصوبه ستاد بازآفرینی شهری است که پیش از این هم به دستگاه های خدمات رسان هم اعلام کرده‌ایم قبل از آغاز عملیات اجرایی زیر ساخت‌ها و حفاری‌های مورد نیاز را در خیابان قیصریه انجام دهند و پس از اجرای طرح دیگر مجوز حفاری نمی‌دهیم.

اعتبار یک میلیاردی فاز نخست دربودجه98

رئیس شورای شهر نهاوند هم از در نظرگرفتن اعتبار یک میلیاردی برای اجرای فاز یک پیاده راه سعدی در بودجه 98شهرداری خبرداد و گفت: مدل پیاده راه سازی در شهرهای تاریخی یک حرکت بکر برای تقویت بخش گردشگری شهر است و از آنجا که این طرح در مرکز شهرها اجرا می شود و اغلب مردم از مراکز شهرها تردد دارند برای نشاط اجتماعی افراد قابل توجه است.

عبدالعلی ملکی گفت: این پیاده راه قرار است در خیابان سعدی که قدمتی بیش از 150 سال دارد و از جمله خیابان های قدیمی شهر و در بافت تاریخی و مرکزی شهر قرار گرفته است، با هدف تمرکز زدایی از مرکز شهر اجرا می شود، اقدامی که در شهرسازی مدرن هم مدنظر و در اولویت شهرسازی قرار دارد.

رئیس شورای شهر نهاوند هدف از اجرای این طرح را توسعه گردشگری شهری و زیبا سازی مبلمان شهری اعلام کرد که در اسناد بالا دستی پیاده راه شدن خیابان سعدی حدفاصل میدان تا 4 راه ابوذر از سال 96 مطرح شده است.

مسیر تاکسی ها تغییر می‌کند

با وجود اینکه تا اجرای طرح پیاده راه 24ساعت باقی مانده است و و اینکه با اجرای این طرح ، مسیر تاکسی رانی در این خیابان هم تغییر خواهد کرد ، اما هنوزشورای ترافیک مسیر جایگزین جدیدی اعلام نکرده است.

مسئول سازمان تاکسی رانی شهرداری نهاوند در این باره می گوید: نظر ما بر تغییر مسیر به خیابان فاطمی و شریعتی برای انتقال مسافران و شهروندان مسیر قیصریه و دوخواهران و مسیرهای منتهی است اما در این باره باید منتظر نظر و مصوبه نهایی شورای ترافیک هم ماند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location