سرخط خبرها

پنجمین جلسه کارگروه اشتغال در سال ۹۸، و اولین جلسه کارگروه با حضور مدیران دستگاه‌های خدمت‌رسان به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، باحضور مدیر مهمان مهندس نثاری مدیر بنیادمسکن انقلاب اسلامی شهرستان، و با حضور دبیر هیئت و دبیران ۵گانه و اعضا کارگروه جهت بررسی مسائل و امضاء تفاهم‌نامه برگزار شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار ضمن خوشامد به مدیر بنیاد مسکن شهرستان بیان کرد:
از اینکه جوانان هیئت شهرستان تا این حد فعال شده که نسبت به تشکیل جلسات حساسیت داشته و پیشنهادات خوبی جهت دستور جلسه ارائه می‌دهند بسیار خرسندم که در واقع هیئت سمت و مسیر خودش را پیدا کرده است.

مهدی جلال وند افزود: از مهندس نثاری متشکرم که علی‌رغم مشغله زیاد درخصوص رسیدگی مسائل سیل‌زدگان، دعوت جوانان هیئت را لبیک گفته و در جمع عزیزان هیئت حضور پیدا کردند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی در ادامه گفت: مهندس نثاری از مدیران جوان و اندیشه ورز شهرستان است که از امروز با امضای تفاهمنامه همکاری، از اعضای افتخاری هئیت اندیشه ورزان جوان شهرستان نیز می باشد.

حیدری دبیر هیئت شهرستان بیان کرد: با توجه به تخصصی بودن جلسه به بحث بنیادمسکن ورود کرده و مواردی که مقرر است در تفاهم‌نامه باتوجه به نیازهای فکری بنیاد مورد امضا قرار گیرد را خدمت اعضا عنوان می‌کنم تا انشالله در خصوص موارد عنوان شده یاریگر بنیادمسکن شهرستان باشیم.

شیما حیدری گفت: بنیاد مسکن نقش پررنگی در تقویت اقتصادملی، توانمندسازی اقتصادی روستائیان، تنوع‌بخشی به اقتصاد و معیشت روستائیان، افزایش ماندگاری جمعیت و نیز ایجاد انگیزه برای بازگشت مهاجران به روستاهای خود داشته است. لذا در موارد فوق هیئت ایده‌ها و راهکارهای مناسب را در اختیار بنیاد مسکن قرار خواهد داد.

سجاد سراوند دبیر کارگروه اشتغال بیان کرد: بنیاد مسکن یکی از دستگاه‌های خدمت‌رسان، با ارباب رجوع اصولا روستایی و بعضا شهری می باشد.

وی افزود: بست صنعت ساختمان‌سازی با روستاها ارتباط زیادی دارد که بازگشت مهاجران به روستاها یکی از آثار مثبت این امر می‌باشد.

صنعت ساختمان ظرفیت‌های بیشماری در قالب پتانسیل‌های اقتصادی، اجتماعی و حتی فرهنگی و سیاسی‌ با خود بهمراه دارد و با ۵۰۰ حرف و صنعت دیگر در تعامل و ارتباط مستقیم است.

بنیاد مسکن نهاوند نیز با همت مدیر توانمند و جهادی خود توانسته به خوبی در استان پیشرو‌ بوده و نقش مثمر ثمری در توسعه اشتغال روستایی داشته باشد.

کارگروه اشتغال و کارآفرینی پیشنهاد تعامل دوسویه بنیاد مسکن و‌ سازمان میراث فرهنگی شهرستان را در تعریف روستاهای هدف گردشگری در شهرستان نهاوند مطرخ می‌کند.
بر این اساس پس از تعریف روستاهای هدف گردشگری با رویکرد سند توسعه شهرستان، در راستای توسعه اشتغالزایی مولد و درونزای شهرستان نهاوند، می‌توان از طریق مشارکت در تقویت حوزه بوم گردی به پرداخت وامهای کم بهره به افراد و شخصیت های حقیقی و حقوقی دارای مجوز گردشگری در روستا اقدام نمود.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان نیز در ادامه گفت: از اینکه بعنوان اولین مدیر دستگاه‌های خدمت‌رسان جهت حضور در کارگروه اشتغال دعوت شدم بسیار خرسندم.

علیرضا نثاری گفت: خوشبختانه مفتخرم که با خانم حیدری دبیر هیئت و از رسانه‌های فعال شهرستان و آقای مهندس سراوند دبیر کارگروه که از برجسته‌ترین مهندسان شهرستان می‌باشند آشنایی قبلی دارم و دیدار امروز با تمامی اعضا هیئت اندیشه‌ورز جوان فرمانداری شهرستان خود نیز باعث افتخارم شد که در جمع جوانان فرهیخته نهاوند حضور داشته باشم.

مدیر بینیاد مسکن گفت: خلاء ایده‌های کارآمد و اصولی در بدنه‌ی ادارات احساس می‌شود و این امر می‌طلبد که وجود هیئت اندیشه‌ورز جوان جهت کمک به مدیران می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد.
بنده باافتخار پیشنهادات و ایده‌های هیئت را می‌پذیرم. شخصا ایده‌پرداز هستم و معتقدم به ایده‌های نو باید توجه شود. کار اداری منم منم ندارد باید چراغ ایده‌های نو در بدنه اداری روشن شود.

در پایان تفاهم‌نامه ای بین هیئت اندیشه‌ورز جوان فرمانداری و بنیادمسکن انقلاب اسلامی شهرستان نهاوند منعقد و توسط مهندس جلال وند معاون سیاسی فرمانداری تقدیم مهندس نثاری شد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location