سرخط خبرها

نماینده نهاوند در جمع مدیریت و کارکنان بهزیستی نهاوند ، ضمن تقدیر از عملکرد و حضور مؤثر ۸ وزیر دولت تدبیر و امید و همچنین نگاه ویژه استاندار همدان به شهرستان نهاوند، گفت: خوشبختانه امروز شهرستان نهاوند در دو شاخص راه‌های ارتباطی و خطوط ریلی با توجه به اقدامات صورت گرفته و دو ایستگاه راه‌آهن در شهرستان، دارای رتبه نخست استان هستیم.

حسن بهرام نیا ادامه داد: با پیگیری‌هایی که طی این مدت صورت گرفت خوشبختانه در بحث عملیات عمرانی و توسعه خصوصاً حوزه راه‌ها، راه‌آهن، سد گرین، خانه امید، در دست‌ساخت بودن ۳ استخر در حال فعالیت است.

وی گفت: سد گرین نهاوند پس از چندین سال توقف در چرخه اجرا بااعتبار ۲۳۰ میلیارد تومان به چرخه اجرایی کشور بازگشت و در حال حاضر دارای ۱۸ درصد پیشرفت فیزیکی است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره کلنگ زنی کارخانه قند و شکر بااعتبار ۶۰۰ میلیارد تونان، گفت: این کارخانه بزرگ‌ترین کارخانه قندوشکر کشور با ظرفیت تولید ۷۰ هزار تن است که خوشبختانه در حال حاضر به دنبال تأمین اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی از محل تسهیلات بانکی برای این مهم است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه توسعه راه‌ها و خطوط ریلی شهرستان یکی از اقدامات مؤثر در توسعه شهرستان است که نهاوند را در این دو شاخص در استان همدان برتر کرده است.

وی بابیان اینکه محور آورزمان یکی از محورهای پرتردد و همچنین حادثه‌خیز استان است، گفت: برابر گزارش پلیس راهور در محور نهاوند اورزمان ملایر با توجه به عرض کم و مشکلات فنی سالانه ۴۰ کشته و ۴۰۰ زخمی داشته‌ایم که خوشبختانه در حال حاضر ۸ کیلومتر این محور در حوزه نهاوند افتتاح و مابقی آن در حوزه ملایر نیز با تمام توان در حال اجرا است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اخذ مجوز تعریض و بهسازی ۷۶ کیلومتر از محورهای روستایی شهرستان، گفت: در سال جاری درمجموع استان همدان ۸۶ کیلومتر راه روستایی بهسازی می‌شود که بخش عمده و قابل‌توجه آن مربوط به شهرستان نهاوند است.

دکتر بهرام نیا اختصاص ۶.۵ میلیارد تومان ویژه گردشگری نهاوند توسط معاون سازمان برنامه‌وبودجه کشور را از دیگر اقدامات این حوزه عنوان کرد و گفت: خوشبختانه طی سه سال اخیر در حوزه گردشگری بیش از ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و خصوصی در راستای زیرساخت‌های گردشگری جذب‌شده است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location